Mide Kanseri

Mide kanserinin, günümüzde, akciğer kanserinden sonraki en çok görülen kanser türü olduğunu belirten uzmanlar, erkeklerde kadınlardan daha sık mide kanserine rastladıklarını; ve yapmış oldukları araştırmalara göre de kan grubu A olan, sigara içen, ve şişman erkeklerde mide kanserinin daha sık görüldüğünü belirtiyorlar. Peki mide kanseri nedenleri; ve mide kanseri belirtileri nelerdir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu soruların yanıtlarını sizlere kısaca aktarmaya çalışacağız…

Mide Kanseri Nedenleri Nelerdir?

• Helicobacter Pylori isimli bakteri, midede şişkinliğe, hazımsızlığa, ve ve ülsere neden olabilmektedir. Helicobacter Pylori’nin tedavi edilmesinde geç kalınması; ya da tedavinin ihmal edilmesi, mide kanseri nedenleri arasında yer almaktadır.

• Midede salgılanan asitin, ağız kokusu; ya da mide ekşimesi dahil olmak kaydı ile, pek çok probleme neden olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, aslında vücudumuzda her şeyin bir nedeni olduğu; ve olması gerektiği için meydana geldiği unutulmamalıdır. Mide asitinin salgılanması senelerdir gerçekleşmeyen; çünkü, mide sinirleri kesilmiş olan insanlarda, mide kanseri nedenlerinden söz edilebilmektedir.

• Japonya’da mide kanserinin görülme sıklığının diğer ülkelere göre daha yüksek olduğu belirtilmektedir. Japonya, tütsülenmiş yiyeceklerin sık tüketildiği ülkeler arasında yer almaktadır. Ve bu nedenle, tütsülenmiş yiyeceklerin sık tüketilmesinin, mide kanseri nedenleri arasında yer aldığı belirtilmektedir.

• Genel olarak kanser hastalığında genetik yatkınlıktan söz edilebilmektedir. Aynı durum mide kanseri için de geçerlidir.

• Gastrit, mide kanseri nedenleri arasında yer almaktadır.

• Kişide B12 vitamini eksikliği söz konusu ise, bu kişinin mide kanserine daha yatkın olduğu belirtilmektedir.

• Mide polipleri de mide kanseri nedenleri arasında sayılmaktadır.

Mide Kanseri Belirtileri Nelerdir? Mide Kanseri Tedavisi —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası