Kıl Kurdu Neden Olur?

Kıl kurdu, pek çok insanda var olduğundan haberdar dahi olunmayan, ancak, oluşumu nedeniyle sağlık adına pek çok problemlere neden olan bir parazit türüdür. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde kıl kurdu nedir, kıl kurdu neden olur, kıl kurdu nasıl önlenir, ve kıl kurdu oluşumu nasıl gerçekleşir gibi pek çok sorunun yanıtlarını bulabileceksiniz. O halde zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye, ve kıl kurdunu tanımaya başlayalım…

Kıl Kurdu Nedir?

Özellikle 5 – 14 yaş arası kişilerde olmakla birlikte, her yaştan insanda görülebilen, ip şeklinde, boyları 3 – 10 milimetre arasında değişiklik gösteren bağırsak parazitleridir. Kıl kurdu belirtileri her insanda farklı olmakla birlikte, rastlanma sıklığının da yüksek olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Kıl Kurdu Neden Olur?

Kıl kurdunun nedenleri arasında genetik, çevresel, ve bünyesel etkenlerden söz etmek gerekmektedir. Aile geçmişinde kıl kurdu hikayesi var ise, çevresel yaşam koşulları kirli ortamlarda sıklıkla bulunuluyor ise, bünyesinde kıl kurdu oluşumuna yatkınlık söz konusu ise, bu kişilerde kıl kurdu oluşumunun muhtemel olduğunu belirtmeliyiz. Eğer vücutta herhangi bir mikrobik durum söz konusu ise, kıl kurdu oluşumu yine gündeme gelebilmektedir.

Kıl Kurdu Oluşumu Nasıl Olur? Kıl Kurdu Nasıl Önlenir? Kıl Kurdu Belirtileri Nelerdir? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası