Kıl Kurdu Nasıl Giderilir?

Bu yazımızda sizlere kıl kurdu nasıl dökülür, kıl kurdu nasıl giderilir gibi problemlerden söz etmeye çalışacağız. Okulların açılmış olması dolayısı ile, bizlere sık gelen sorular arasında bir bitlenme; bir de kıl kurdu problemleri yer almaktadır. Kıl kurdundan nasıl kurtulurum diyen kişi sayısı okulların açılması ile birlikte çoğalır, çünkü kıl kurdu da bit gibi bulaşıcı hastalıklar arasında yer almaktadır; ve çocuktan çocuğa bulaşması oldukça kolaydır. Çocuk ise bu hastalığı eve getirir, kardeşlerine, ve ailesine de rahatlıkla bulaştırabilmektedir. Peki kıl kurdu nasıl dökülür, asıl sorumuz budur; ve konu hakkında neler yapılabileceğinin incelenmesi gerekir. Dilerseniz önce kıl kurdu hakkında kısa bir bilgi edinelim…

Pek çok çocukta ortaya çıkabilen kıl kurdu, genellikle belirti vermez; ve kurtulmak için de özel bir çaba gerektirmez, kendiliğinden dökülür; ve enfeksiyon bir daha geri gelmemek üzere gider. Bu durum hafif şiddetli kıl kurdu olarak tanımlanır. Ama eğer kişide sinirlilik, uykusuzluk varsa, kaşıntı yaşıyor, bununla birlikte zaman zaman karın ağrısı problemi ile karşılaşıyorsa, bu durum her zaman olmamakla birlikte kıl kurdu belirtileri arasında yer almaktadır, ve bir doktor kontrolünden geçilmesi, kıl kurdu nasıl giderilir sorusunun yanıtı için de müdahale edilmesi gerekir.

Kıl kurdundan nasıl kurtulurum diyen bir kişi problemini, doktoru kontrolünde aldığı ilaçlarla giderebilir. İlaç kullanıldığı zaman, kişinin çarşafları, beyaz çamaşırları 100 derecede kaynatılır, sonrasında da kızgın ütü ile ütülenirse, sonuç daha etkili olacaktır. Biraz önce sözünü etmiş olduğumuz gibi kolay bulaşan kıl kurdunun bulaşmasını önlemek için, tırnakların kısa tutulması, ve pisliğin el sürülmeden temizlenmesi gerekmektedir. Kullanılan sabunların sıvı sabun olması, herkese açık alanlarda ise musluklara olabildiğince dokunulmaması önerilmektedir. Beyaz çamaşırların günlük olarak yıkanması, kimsenin çamaşırının kullanılmaması önemlidir.

Peki hem kıl kurdu nasıl dökülür diyor, hem de ilaç kullanmak istemiyorsak, bunun yanında, kıl kurdu belirtilerini de hafif şekilde hissediyorsak o zaman ne yapmalıyız? İşte böyle bir durumda devreye bitkisel çözüm önerileri girmektedir. Gelin şimdi de bitkisel olarak neleri kullanabileceğimizi gözden geçirelim:

• Ekşi nar kökünü suyun içerisinde kaynatarak aç karna içebilirsiniz.
• Sarımsak, kıl kurdu nasıl giderilir diyenler için oldukça etkilidir. İlk gün bir olmak kaydı ile, beşinci güne kadar birer tane arttırılarak, beşinci gün beş diş sarımsak çiğnenmeden yutulmalıdır. Beşinci günden sonra, her gün beş diş olmak kaydı ile, 21 gün sarımsak yutmak önerilmektedir.
• Bir hafta boyunca her gün, kahvaltı öncesinde bir avuç kabak çekirdeği yemek; ve bir süre sonra da bir bardak süt içmek, problemin giderilmesi adına oldukça etkili bir yöntem olacaktır.
• Aç karna nar yemek, kıl kurdunun dökülmesinde oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası