10

Kıl Kurdu Nasıl Dökülür?

Eğer ki bir kişide, karın ağrısı; ve beraberinde kilo kaybı varsa, onda kıl kurdu olduğundan şüphelenebilirsiniz; ve bunun için hemen doktora başvurmanız şiddetle tavsiye edilir. Çünkü, kıl kurdu nasıl dökülür sorusunun yanıtları arasında ilk olarak tıbbi ilaçlardan söz edilmektedir; ve bu ilaçların da doktor kontrolünde tüketilmesi gerekir. Ancak, kıl kurdunun var olduğundan şüphelendiğiniz kişi ile aynı evde yaşıyor, ya da aynı ortamda çalışıyorsanız, sizde de kıl kurdu bulunma olasılığının var olduğunu aklınızdan çıkartmamalısınız. Peki kıl kurdunu ne döker? kıl kurdunu ne düşürür? Kıl kurdu nasıl dökülür? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…

Kıl Kurdunu Ne Döker? Kıl Kurdunu Ne Düşürür? Kıl Kurdu Nasıl Dökülür?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi, ilk olarak doktor kontrolünde ilaç kullanabilmek adına, gerekli tahlilleri yaptırmanız, ve sizde kıl kurdu bulunduğundan emin olmanız gerekmektedir. Sonrasında ilaç kullanımına ek olarak isterseniz bitkisel yöntemlerden de faydalanabilirsiniz. Neler yapabileceğinize bakacak olursak:

Nar meyvesinin köklerinin kaynatılarak, elde edilen suyun bir kaç sabah ardı ardına aç karna içilmesi, kıl kurdunun düşürülmesinde etkili yöntemlerden bir tanesi olarak belirtilmektedir.

Her gece yatmadan önce bir diş sarımsak yutmak, pek çok hastalıkta iyi etki gösterdiği gibi kıl kurdunun dökülmesinde de yararlı olmaktadır.

Sabahları aç karna tüketilen bir avuç kabak çekirdeğinin de, kıl kurdunun düşürülmesi adına olumlu etkisi bulunmaktadır.

Geceleri yatmadan önce kekik suyu içmek, kıl kurdu bitkisel tedavisinde oldukça etkili bir yöntem olarak belirtilmektedir.

Bir tane soğan, ve bir tane havucu rendeleyip, elde ettiğiniz bu malzemeleri bir tencerenin içerisine alarak su ile karıştırın, sonrasında da bir müddet kaynatıp, süzerek sadece suyun kalmasını sağlayın. Bu suyu bir miktar elma sirkesi ile karıştırın, ve sonrasında da, günde iki sefer olmak kaydı ile, kıl kurdunun dökülmesi gereken bölgeyi yıkayın.

Havan içerisinde, sarımsak dövülerek süt ile karıştırılıp, ardından bu karışım ulutularak her gece bir fincan olacak şekilde içilir.

Önerilen bu yöntemlerin kıl kurdu olduğundan emin olunan zamanlarda uygulanması önemlidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

10 Comments

  1. Beyler size büyük bir kıyak yapayım semiz otunu yiyin bu ot kıl kurdunu döker gebertir

  2. Hocam ben 50 yaşındayım bağırsak kurdu var bende kendimi bildim bileli var şerit halinde ne yaptıysam kurtulamadim sizden bir çare lütfen

  3. Ben 20 yaşındayım 6 senedir çekiyorm doktorun dediği bütün ilaçları kullandım geçmedi kabak çekirdeği yedim geçmedi çocuk yapmak istiyorum çocuğuma bulaşır die yapmak istemiyorum kurtulmak istiyorum artık

  4. ben 14 yasindayim boyum uzaniyor neden kil kurdumu paraziti mi ne nasil kurtulurum ve ilaci varmi

  5. Hocam Ben Muhammed 11 yasındayım çok fena kaşınıyor makatım kıl kurdu nu nasıl dökebilirim

  6. Ramazan bey geçmiş olsun öncelikle. Zaten bulaşıcıdır parazitler. Kurtulmak için onlarla savaşmanız gerekiyor, hijyene önem vermeniz gerekiyor; ve yediklerinize… Ancak bu konuda sitemiz içerisinde çok fazla bilgi var, buraya sığdırmam biraz zor. İlginizi çekebilecek yazılar kısmından başlıklara ulaşabilirsiniz.

  7. Ben 37 yaşimdayim ve evinin nüfusu 6 hepimiz de kil kurdu var nasıl kurtulabiliriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.