İshale Ne İyi Gelir?

İshal, gerek çocuk, gerek yetişkin, gerekse de yaşlılarda sıkıntı yaratan problemler arasında yer almaktadır. Çocuklar bilinçsizlikleri, yaşlılar halsizlikleri nedeni ile ishal ile yeterince başa çıkamaz iken, yetilkinlerin ise yaşam kalitesinin düşmesi ishale bağlı nedenlerden kaynaklanabilmektedir. Peki ishale ne iyi gelir? İshale evde çözüm üretebilmek için her şeyin öncesinde ishalin neden kaynaklandığını bilmek gerekmektedir. Eğer zehirlenme nedeni ile ishal olunmuş ise, bu durumda kesinlikle ilaç kullanımı gerçekleştirilmemeli, zehirin vücut tarafından doğal işleyişinde dışarı atılmasına izin verilmelidir. Ancak, eğer yenilmiş olan herhangi bir şeyden dolayı ishal durumu gerçekleşmiş ise, ishale iyi gelen yiyeceklerden fayda sağlanabilir. Bir de kabızlık durumundan kurtulabilmek adına alınan ilaç, ya da yapılan uygulamaların sonrasında gündeme gelen ishal durumu vardır ki bunda da ishale iyi gelen yiyeceklerden yararlanılabilir. O halde, ishale evde çözüm arayanlar için, gerekli bilgilerin aktarımını sizlere gerçekleştirmeye başlayalım…

İshale Ne İyi Gelir?

İshale İyi Gelen Yiyecekler

Pirinç: Lif oranı düşük yiyeceklerin ishal sırasında tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bu nedenle pirinç, ishale iyi gelen yiyecekler arasında sayılırken, özellikle beyaz pirinç kullanılması gerektiği de unutulmamalıdır. Esmer pirinç içeriğinde lif bulundurduğu için, bağırsakları yumuşatacağından, ishali tetikleyici nitelik taşıyacaktır.

Kepek: Günde bir yemek kaşığı işlenmemiş kepeği, çorbalarınızın, ya da diğer yemeklerinizin içerisinde kullanabilir; ve bu sayede, bağırsaklarınızda ishal dolayısı ile bulunan fazla suyun, kepek tarafından çekilmesini, ve ishal probleminin giderilmesine katkıda bulunulmasını sağlayabilirsiniz. Kepek ekmeği, kahvaltılık gevrek gibi, içeriğinde işlenmiş kepek bulunan yiyecekler ise, ishale iyi gelmek yerine, tetikleyici etki yaratacağından tercih edilmemelidir.

Patates Çorbası: Gün içerisinde bol miktarda tüketeceğiniz patates çorbası ishal sırasında patatesin, bağırsakların eski, normal haline dönmesini sağlayacağından dolayı önerilmektedir.

İshale İyi Gelen İçecekler, İshale İyi Gelen Meyveler, İshale İyi Gelen Bitkiler —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası