İshale Evde Çözüm

Pek çoğumuzun, öyle ya da böyle zaman zaman karşısına çıkan ishal probleminin farklı nedenleri olabilir. Bu anlamda, zehirlenmelerden söz ettiğimizde, ishalin ilaç alımı ile hemen kesilmesi doğru değildir. Aksi halde, ishal ile vücuttan atılması gereken zehirin vücutta kalması, ve daha olumsuz durumlara neden olması söz konusudur. İşte bu nedenden dolayı, evde ishal tedavisi nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını bilmeli, ve ishale evde çözüm bulmaya çalışacaksak bunu sadece diyetlerimiz ile gerçekleştirmeye çalışmalıyız. İşte ishal evde nasıl geçer sorusunun alternatif yanıtları…

İshal Evde Nasıl Geçer? Evde İshal Tedavisi Nasıl Yapılır?

İshale evde çözüm arayanlar, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, doktorlarına danışmadan ilaç kullanımı gerçekleştirmemelidirler. Beslenmenin sağlıklı, ve ishalin giderilmesine yönelik olmasına dikkat edilmelidir. Bunun için, pirinç ile yağsız hazırlanmış lapa, haşlanmış patates, kızarmış ekmek, tuzsuz peynir, nişastalı yoğurt… tüketilebilir.

Tüm bunların yanında, ishalin, su, ve mineral kaybına neden olduğu unutulmamalı, olabildiğince bol su, maden suyu içilmeli, mümkün olduğunca, içeriğinde 81 mineral bulunan Himalaya tuzu yenilmelidir. Peki bunların haricinde, ishal evde nasıl geçer? İşte konu ile alakalı bilinmesi gereken diğer detaylar:

İshale İyi Gelen Bitkiler, İshale İyi Gelen Bitki Çayları —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası