Hemoroide Ne İyi Gelir?

Pek çok nedene bağlı olarak gelişen hemoroid, sürekli oturmak durumunda olan insanlar başta olmak üzere, hemoroid hastası olan herkesin büyük sıkıntılar yaşadığı problemler arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere, hemoroide ne iyi gelir, hemoroid nasıl geçer şeklindeki soruların yanıtlarından söz ederek, hemoroide evde çözüm önerilerinden bahsedeceğiz, ancak bu yöntemleri uygulamanın yanında, doktor kontrolünde bulunmanızın da gerekli olduğunu belirtelim…

Hemoroide Ne İyi Gelir?
Hemoroid Nasıl Geçer?

Hemoroide evde çözüm arayanlar için ilk olarak bir karışımdan söz edelim… İlk olarak bir cam kavanoz, ve bir de tahta kaşık alın. Bir kilo süzme balı kavanozun içerisine koyup, üzerine de yüz gram üzerlik tohumu ile yüz gram pırasa tohumu ilave edin, sonrasında da malzemelerin tamamını güzelce birbirine karıştırın. Ardından, her gün, öğünlerden önce, ortalama 1.5 çorba kaşığı olmak üzere, günde üç sefer tüketin. Kullanım sırasında aç olmanız gerektiğini özellikle hatırlatalım…

Hemoroide evde çözüm arayanların, bu problemden kurtulmak adına beslenme listelerine gün içerisinde bolca lifli gıda eklemeleri gerekmektedir. Lif, hemoroidden kurtulmak adına oldukça etkili bir besin ögesidir. Esmer ekmek, çiğ sebze, ve meyveler, yemeklerle birlikte salata tüketmek… bu anlamda oldukça doğru tercihler olacaktır.

Stres, ve sigara kullanımının hemoroidi tetiklemek üzerinde etkisinin bulunduğunu belirtmeden geçmemeliyiz. Bu nedenle, vücudunuzun neye tepki verdiğini gözlemlemeye çalışın, ancak, olabildiğince stresten uzak kalıp, sigara kullanmamaya da özen gösterin.

Alınan besinlerin hazmını kolaylaştırarak, hemoroid bölgesinin rahatlamasını sağlayan; ve içerisinde bulunduğumuz yaz döneminde rahatlıkla bulunabilecek olan şeftalinin tüketimine de özellikle önem vermek gerekir. İdrar yollarının temizlenmesinde de şeftali oldukça etkili bir meyvedir.

Hemoroid ağrısının giderilebilmesi adına, özellikle sabah saatlerinde aç karna papatya çayı içilmesi önerilmektedir. Papatya çayını hazırlamak için bir poşet papatya çayını kaynayarak bardağa alınmış olan bir bardak suyun içerisine koyun, ve bardağın üzerini kapatıp hava almasını önlemek koşulu ile beş dakika bekleyin. Bunun sonrasında poşeti bardağın içerisinden çıkartıp, hazırlamış olduğunuz papatya çayını içebilirsiniz. İçerisine şeker koymamanız ise önemli bir noktadır.

Yaz aylarında hemoroide evde çözüm için şeftaliden yararlanılabilir iken, kış aylarında da pırasanın kabızlığa iyi geldiğini belirtmemiz gerekir.

Ev yoğurdu, ve kefirinin, içeriğinde bulunan yoğun probiyotikler dolayısı ile, bağırsaklardaki besinlerin sindirimine yardımcı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bu doğal mucizelerden yararlanmanız, bu sayede bağışıklık sisteminizi de güçlendirmeniz önerilmektedir. Uzmanlar, bağışıklık sisteminin bağırsaklarda bulunduğuna dair fikir birliğine varmış durumdadırlar.

Kuşburnu, ve keçiboynuzu hemoroid için oldukça etkili bitkiler arasında yer alırken, gün içerisinde bol su tüketilmesi, sindirime destek olan bitki çayları, sebze; ve meyve sularının içilmesinin de hemoroide iyi geleceğini belirtmemiz gerekir.

Ayrıca, ılık suyun içerisine oturularak da, hemorodin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak mümkündür…

Çok acı, ekşi, tuzlu; ve asitli yiyecek, ve içeceklerin de hemoroidi tetikleyen etki gösterdiklerini belirtmeden konumuzu sonlandırmamalıyız…

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası