Bağırsak Paraziti Trichinellosis

Bu yazımızda sizlere, bağırsak parazitlerinin çeşitleri arasında yer alan Trichinellosis ile ilgili bilgilerden söz edeceğiz. Trichinellosis nedir, Trichinellosis belirtileri nelerdir, Trichinellosis tedavisi nasıl olur gibi sorulara yazımız içerisinde yanıt bulabileceksiniz. Dilerseniz gelin Trichinellosis hakkında bilgilere detaylı olarak göz gezdirelim…

Trichinellosis Nedir?

Bağırsak parazitleri arasında yer alan Trichinellosis, Trichinella türüne bağlı parazitler nedeni ile ortaya çıkar, ve daha çok domuzlarda görülür. Domuz eti yiyen insanlara bulaşır. Bağırsaklarda, ve dokularda bulunan Trichinellosis bağırsak kurdunun, yaşamı çok uzun değildir. Ülkemizde de daha çok yaban domuzlarında görülür. Yaban domuzu tüketen insanlarda Trichinellosis gözlemlenebilir. 2004 senesinde İzmir’de bu bağırsak parazitine yoğun şekilde rastlanmıştır.

Trichinellosis Tedavisi

Trichinellosis isimli bağırsak parazitinin tedavisi için bazı ilaçlar önerilebilmektedir. Bu ilaçların bazıları ağır ilaçlar olup, tek başlarına kullanılamazlar. Bazıları ise, ikinci bir tekrarı gerektirebilir. Bu anlamda, ilk olarak, kendinizde bir bağırsak paraziti olduğundan şüphelendiğinizde doktora gitmeli, parazitin türünü saptamalı, sonrasında da doktorunuzun önerdiği tedavi yöntemini, önerilen şekilde uygulamalısınız..

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası