Bağırsak Kurdu Çeşitleri

Bu yazımızda sizlere bağırsak kurdu, ve bağırsak solucanı hakkında bilgilerden söz ederek, bağırsak kurdu çeşitleri, ve bağırsak solucanı çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Genel olarak farklı beş çeşidi bulunan bağırsak kurdu, ve bağırsak solucanlarını yakından tanımak istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…

Bağırsak Solucanı Çeşitleri
Bağırsak Kurdu Çeşitleri

-Yuvarlak Solucanlar: Genel olarak kurt şeklinde de isimlendirilebilirler. Renkleri sarıya dönüktür. 20 – 25 santim boyları vardır, ve iki uçları sivridir. Eğer bağırsak solucanları arasında yer alan yuvarlak solucanlar sizde de varsa, belirtileri arasında yer alan hazımsızlık, öksürük; ve sinirlilik gibi problemlerle karşılaşmanız muhtemeldir.

-Kıl Solucanları: Kıl kurdu olarak da isimlendirilirler. Uzunlukları ortalama 1 santimetredir. kısa iplikler şeklinde olduklarını söyleyebiliriz. Belirtileri daha çok, anüste söz konusu kaşıntılar olarak gösterilmektedir. Ve kıl kurdu daha çok çocuklarda görülmektedir.

-Kamçı Solucanları: Şekilleri kamçıya benzediği için bu isimle anılmaktadırlar. Boyları ortalama 5 santimetredir. Kamçı solucanlarının belirtileri arasında en yaygın şekilde görüleninin kansızlık olduğunu belirtmemiz gerekir.

-Kancalı Solucanlar: Sıcak iklimlerde yaşayan kişilerde daha sık görülmektedirler. Kendilerini dışkının içerisinde pek nadir görürsünüz. Sık olarak yumurtalarını görmek mümkündür. Belirtileri arasında kansızlık, kanlı dışkılama, deride kaşıntı, ve ishalden söz etmek gerekmektedir.

-Şerit: Genel olarak uzunlukları 5 metreyi bulabilmektedir. Dışkıyla parça parça çıkmaları söz konusudur. Yassı şeritler şeklindedirler. Belirtileri arasında iştah artması, ama kilo kaybından söz etmek gerekmektedir.

One Response

  1. Yok 11 Nisan 2017

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası