6

Bağırsak Kurdu Çeşitleri Ve Bağırsak Kurduna Doğal Çözüm Önerileri

Bu yazımız içerisinde sizlere, olduğundan daha çok çocuklar adına şüphelenilen bağırsak kurdu ile ilgili bilgilerden söz etmeye çalışacağız. Bağırsak kurdu çeşitleri nelerdir, bağırsak kurdu nasıl dökülür… gibi soruların yanıtlarını bulabileceğiniz yazımız içerisinde, bağırsak kurduna doğal çözüm önerilerini de bulabileceksiniz.

Bağırsak Kurdu Çeşitleri Nelerdir?

Yuvarlak Solucan: Sarıya benzer bir rengi bulunan yuvarlak solucanların boyları 25 santime kadar artabilmektedir. Yuvarlak solucanların iki tane sivri ucu bulunmaktadır. Bağırsak kurdu belirtileri arasında, yuvarlak solucanların belirtilerine baktığımızda, öncelikli olarak sindirim sisteminde problemlere neden olduklarını belirtmemiz gerekir. Ayrıca, öksürük, ve sinirlilik hali de, belirtiler arasında kendisini göstermektedir.

Kıl Kurdu: Boyu 1 santim uzunluğunda olan kıl kurdu, daha çok çocuklarda görülmektedir. Bağırsak kurdu belirtileri arasında, kıl kurdunu anlamanın yolu, anüste kaşıntı olup olmadığına bakmaktır. Kısa ipliklere benzemeleri dolayısı ile bu bağırsak kurdu çeşidine kıl kurdu adı verilmektedir.

Kamçı Kurdu: Şekli kamçıya benzediği için adına kamçı kurdu denilmektedir. 5 santime kadar boyu olabilmektedir. Kamçı kurdunun belirtileri arasında, kansızlıktan söz edilmektedir.

Kancalı Kurt: Özellikle sıcak iklimlerde yaşayan kişilerde görülmektedir. Kancalı kurtların belirtileri arasında, kansızlık, dışkı sırasında kan görülmesi, ishal, deri kaşıntıları… gibi unsurlardan söz edilmektedir. Kancalı kurt, dışkı sırasında görülmez; ancak, yumurtasının görülebileceğini unutmamak gerekir.

Şerit: Şekli şerit gibi olduğu için, bağırsak kurdu çeşitleri arasında yer alan bu solucanlara şerit adı verilmektedir. Şeritin belirtileri arasında, iştah artışı, kilo kaybı gibi unsurlardan söz etmek gerekir. Dışkıda, şeritlerin görülme şekli, tüm değil de parça parçadır. Zaten şeritlerin uzunlukları 5 metreye kadar ulaşabilmektedir.

Bağırsak Kurdu Nasıl Dökülür? Bağırsak Kurduna Doğal Çözüm—>

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

6 Comments

  1. Salam admin Nar kabunu sıcaq 4bardak sıcaq suyamı eklenir

  2. Karnımda kurt var aci çekiyorum doktora gittim bişiy yok dedi duramıyorum ne yapmam gerek

  3. Burcu hanım merhaba. Sitemiz içerisinde bununla ilgili çok fazla konu var. İlginizi çekebilecek diğer yazılar kısmının altında yer alan başlıkları tıklayarak inceleyebilirsiniz. Uygulayabileceğiniz çok sayıda doğal yöntem bulunmakta.

  4. Emziren bir anne yim dışkımdan solucan geldi doğal ne yapabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.