Tatlı Patatesin Faydaları

Bazı patateslerin tatlı patates olduğunu görebilirsiniz; tüketim şekli de normal patatesten farklıdır. Aslında, tatlı patatesin normal patatesten farkı gerçekten de bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere, normal olandan çok fazlasını rahatlıkla tüketebileceğiniz tatlı patatesin faydalarından; ve tatlı patatesin yararlarından söz etmeye çalışacağız…

Tatlı Patatesin Normal Patatesten Farkı
Tatlı Patatesin Faydaları
Tatlı Patatesin Yararları

• Tatlı seviyor; aynı zamanda da patatesten vazgeçemiyorsunuz; ama diyetlerde az patates tüketmenizin gerektiği mi belirtiliyor? Ama tatlı patatesin kalorisi düşük, hem de şekeri kendinden… Dolayısı ile, istediğiniz zaman rahatlıkla tüketebilirsiniz.

• Tatlı patatesin faydalarından bir diğeri de, içeriğinde bulunan yüksek orandaki C vitamininden ileri geliyor. Günlük C vitamini ihtiyacımızın %35’ini karşılayan tatlı patates, kemiklere, dişlere, cilt lekeleri; ve soğuk algınlığına iyi geliyor.

• İçeriğinde bolca lif bulundurması dolayısı ile, tatlı patatesin yararları arasında, sağlamış olduğu uzun süreli tokluk hissinden de söz etmek gerekiyor. Yine lifi dolayısı ile tatlı patates, diyabet hastalığı; ve kalp hastalıklarında da olumlu etkilere sahip.

Kirazın Faydaları

• Akciğer, böbrek, ve kalp hastalıklarını içeriğinde bulunan A vitamini sayesinde önleyen tatlı patatesin orta boy bir tanesinde günlük A vitamini gereksiniminden daha fazlası var. Dolayısı ile göz, cilt sağlığı, hücre yenilemesi; ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli etkileri söz konusu.

• Kan şekerini, içeriğinde her ne kadar şeker olsa da, doğal olması dolayısı ile yükseltmeyen tatlı patates, tatlı krizlerinizde en iyi yardımcılarınız arasında yer alıyor.

• Antioksidan içeriği dolayısı ile, erken yaşlanmayı, ve kanseri önlediğini de belirtmemiz gerekiyor.

Portakal Kabuğu Neye Yarar

• Rengi mor olan tatlı patatesi, göz altı morluk; ve şişliklerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu anlamda yapmanız gereken tek şey, dilimleyip, problemli bölgelere koymaktan, ve beklemekten ibaret… Bunu, anti inflamatuar etkisi sayesinde gerçekleştiriyor.

• Muzun, Potasyum içeriği en yüksek olan meyveler arasında yer aldığını biliyoruz. Tatlı patates ise, muzdan daha fazlasını içeriyor. Dolayısı ile, sindirim sistemi sağlıklı çalışıyor, kramplar azalıyor, kasılmalar önleniyor.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası