Siyah Çayın Faydaları

Bu yazımızda sizlere siyah çay ile ilgili bilmeniz gerekenlerden söz edeceğiz. Herkes, aslında bilmeden, bir siyah çay kürü uygular… Misafirliğe gittiğimiz yerlerde, siyah çay kürü yapmamıza yardımcı olan ev sahipleri, bize çay ikram eder. Kısacası, istesek de istemesek de siyah çay tüketimini bolca gerçekleştirir, siyah çay kürü yapmış oluruz. Peki hiç düşündünüz mü, bu sayede siyah çayın faydaları arasında yer alan hangi etkilerden yararlanırız? Siyah çay neye iyi gelir? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz edeceğiz.

Siyah Çay Neye İyi Gelir?

Günde 3 – 4 fincan tüketilmesi halinde, siyah çayın faydaları arasında,
• Kalp sağlığını korumak
• Felç riskini azaltmak
• Kötü kolesterolü düşürmek

Günde 2 – 3 fincan içilmesi halinde, siyah çayın faydaları arasında, kansere karşı koruyucu etkilerden söz etmemiz gerekmektedir. Özellikle kadınlarda oluşan göğüs kanseri, ve yumurtalık kanseri ile birlikte, daha çok, sigara içen kadın, ve erkeklerde görülen akciğer kanseri için koruma kalkanı, siyah çay tarafından oluşturulmaktadır.

Kemik sağlığının iyi olması adına da tüketilebilecek olan siyah çayı düzenli şekilde kullanmanız halinde, daha güçlü; ve sağlıklı kemikler ile birlikte, kemik erimesi; ve artrit hastalıkları riskini de en aza indirgeyebilirsiniz.

Günde 1 – 2 fincan siyah çay tüketimi ile birlikte, Tip 2 diyabet oluşumuna karşı da kendinizi korumanız mümkündür.

Ağız sağlığına da faydası bulunan siyah çayı tükettiğinizde, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde, ağız boşluğunda gerçekleşen plak oluşumunu önlüyor, yapışkanlık hissine neden olan enzimlerin ortadan kalkmasını olanaklı hale getiriyor. Bununla birlikte, çürük oluşumuna sebep olan bakterileri de yok ediyor; ve dolayısı ile siyah çayın faydaları arasında ağız; ve diş sağlığından kesinlikle söz etmek gerekiyor.

Siyah Çay Neye İyi Gelir? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası