Portakal Kabuğunun Faydaları

Portakal, içeriğinde bolca C vitamini bulunduran meyvelerin başında geliyor. Ancak bizler, sevdiğimiz bu meyvenin kabuklarını atarak, büyük bir hata yapmış oluyoruz. Yazımız içerisinde sizlere, portakal kabuğu neye iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, portakal kabuğunun faydalarından söz edeceğiz. Kıl kurdu tedavisinde kullanıldığını bildiğimiz portakal kabuğu, bunun haricinde ne için, ve nasıl kullanılır, gelin birlikte öğrenelim…

Portakal Kabuğu Neye İyi Gelir?

• Portakal kabuğunun içeriğinde Dlimonen isimli bir madde bulunmaktadır. Bu madde, dişlerde bulunan, sigara; ve kahve, çay dolayısı ile oluşmuş sarı lekelerin giderilmesine katkıda bulunmaktadır. Diş lekelerini gidermek için portakal kabuğu nasıl kullanılır derseniz, iç kısımda bulunan beyaz yeri dişlerinize sürmeniz, ve 2 – 3 dakika bekleyip, sonrasında yıkamanızın yeterli olduğunu belirtebiliriz.

• Portakal kabuğunun faydaları arasında, zayıflatıcı etkisinden de söz etmek gerekir. İçeriğinde bulundurduğu antioksidanlarla yağ yakımına da katkıda bulunan portakal kabuğu çayını, bu anlamda günde iki kere içmeniz yeterli olacaktır. Yapmanız gereken, tükettiğiniz portakalların kabuklarını kuru, ve serin bir yerde kurutmak, sonrasında da bir tatlı kaşığı alıp, üzerine bir bardak kaynar su dökerek bardağın ağzını kapatıp, 10 dakika demlenmesini sağlamaktır. Ardından süzerek, elde etmiş olduğunuz portakal kabuğu çayını içebilirsiniz.

• Yemeklerden sonra içeceğiniz 1 bardak portakal kabuğu çayı, portakal kabuğunun içeriğinde bulunan lifler dolayısı ile, bağırsak hareketlerinizin düzenlenmesine katkıda bulunmaktadır. Sindirim sisteminiz de bu sayede düzenli çalışacaktır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası