Neden Esmer Pirinç Kullanmalıyım?

Kuru fasülyenin, bezelyenin yanında, ya da tavuk yemekleri ile birlikte pirinç pilavı ne de güzel gider değil mi? Ama, unda olduğu gibi, pirinçte de esmerlik aranır… Neden derseniz, esmer pirincin kan şekerini yükseltmediği, kilo alımına pirinç kadar neden olmadığı belirtilmektedir. Bu yazımızda sizlere, esmer pirinç ne işe yarar sorusunun yanıtları arasında yer alan, esmer pirincin faydalarından söz edeceğiz. Bunun sonrasında, neden esmer pirinç kullanmalıyım sorunuza daha net yanıt almış olacaksınız…

Neden Esmer Pirinç Kullanmalıyım?
Esmer Pirinç Ne İşe Yarar?

• Esmer pirinç, içeriğinde yüksek oranda lif bulundurmaktadır. Dolayısı ile damar tıkanıklığını önlediğinden, kalp sağlığı adına oldukça faydalıdır.

• İçeriğinde bulundurduğu life ek olarak pirinç kepeği yağı, esmer pirincin faydaları arasında yer alan, kanda bulunan kötü kolesterolün düşürülmesini olanaklı hale getirmektedir.

Kinoanın Faydaları Nelerdir?

• Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi esmer pirinç, esmer unda olduğu gibi, diyabet riskini azaltmaktadır; çünkü glisemik indeksi düşük olduğu için daha yavaş sindirilir.

• Eğer diyetinize esmer pirinç eklerseniz, kendinizi özellikle, kan kanseri, kolon kanseri, ve göğüs kanseri gibi farklı kanser türlerine karşı korumaya almış olursunuz.

Esmer Pirincin Faydaları —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası