Hangi Bitki Çayı Neye İyi Gelir?

Gerek televizyonlarda, gerek gazetelerde, gerekse internette, birbirinden farklı şifalı bitkilerin neye iyi geldiği hakkında bilgileri gözden geçiriyor, öğreniyoruz; ama şifalı bitkilerin faydalarından yararlanmak için kür şeklinde kullanılmaları gerekiyor; ve bu da, bir şifalı bitki tüketilirken diğerinin tüketimini olanaksız kılıyor. Peki biz aynı anda bir kaç şifalı bitkiyi tüketmek istiyorsak ne yapmalıyız? Günde 7 – 8 fincan bitki çayı tüketebilmemiz zor, öyle değil mi? Tam da bu noktada karışık bitki çayı tüketmek istiyoruz. Bu noktada da hangi bitki çayı neye iyi gelir sorusunun yanıtlarını doğru şekliyle bilmek gerekiyor. Yazımız içerisinde sizlere, hangi bitki çayı neye iyi gelir sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz…

Hangi Bitki Çayı Neye İyi Gelir?

Hangi Bitki Çayı Baş Ağrısına İyi Gelir?

*Bir çay kaşığı ıhlamur
*Bir çay kaşığı papatya
*Bir çay kaşığı zencefil
*Bir fincan kaynamış su

Suyu kaynatıp ocağın altını kapatın, ve içerisine zencefili, papatya; ve ıhlamuru ilave edin. Ardından ağzını kapattığınız bitki çayının on dakika demlenmesini sağlayın. Sonrasında süzerek içebilirsiniz. Vücutta ağrıya neden olan kimyasal maddelerin daha az üretilmesini sağlayan zencefil, vücuttaki fiziksel; ve duygusal gerginliğin giderilmesini sağlayan ıhlamur; ve papatya ile bir araya gelip sizi sakinleştirerek, baş ağrısına iyi gelen bitki çayı niteliğinde tüketilebilir.

İsteğe bağlı olarak bu çayı taze zencefil ile de hazırlayabilirsiniz. Bu noktada zencefili doğrayarak kaynamakta olan bir bardak suyun içerisine atmalı; ve beş dakika daha kaynamasına izin vermelisiniz. Ardından ocağın altını kapatıp, içerisine ıhlamur, ve papatyayı ekleyerek on dakika da ağzı kapalı şekilde demlenmesini sağlayıp, daha sonra süzerek tüketebilirsiniz.

Baş ağrısına iyi gelen bitki çayını günde 2 – 3 kere içebilirsiniz.

Hangi Bitki Çayı Antibiyotiktir? Hangi Bitki Çayı Kabızlığa İyi Gelir? Hangi Bitki Çayı Strese İyi Gelir? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası