Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?

Genellikle yaşlılar, ama bunun yanında, oturarak çalışan; ya da hareketsiz yaşam tarzına sahip olanlar da kireçlenme sorunları ile karşı karşıyadırlar. Bu kişilerden sıklıkla, eklem ağrılarının, vücutlarının farklı bölgelerinde görüldüğünü duyabilirsiniz. Kireçlenme sorunu olanlar bilirler ki, çınar yaprağı kürü bu problemde oldukça etkilidir. Peki çınar yaprağı kürü nasıl yapılır? Çınar yaprağı kürü sırasında kullanılan çınar yaprağı çayı nasıl hazırlanır? Yazımız içerisinde sizlere bu bilgilerden söz edeceğiz…

Çınar Yaprağı Kürü Nasıl Yapılır?

Özellikle kireçlenme probleminin oluşmaması için, düzenli egzersiz, ve sporun yapılması gerektiğini, ve kemik sağlığının iyi olması adına da doğru besinlerle beslenilmesi gerektiğini belirtelim. Ama diyelim ki sizin için bu öneriler artık geçerli değil, o halde, merdiven çıkarken, yürürken yoruluyor, eklem ağrılarından şikayet ediyorsanız, anotolius isimli, derin yırtıklı çınar yaprakları ile, çınar yaprağı çayı hazırlayıp, çınar yaprağı kürü uygulayabilirsiniz.

Toplamda 30 gün devam edilmesi gereken çınar yaprağı kürüne 15 gün devam edilmesinin ardından 3 gün ara verilmeli, sonrasında 15 gün daha devam edilmelidir. Akşam yemeği öncesi, ve yatmadan önce olmak üzere, aradan 3 saat geçmesi sureti ile günde iki kere içilmesi gereken çınar yaprağı çayı, her seferinde taze olarak hazırlanmalıdır. Peki çınar yaprağı çayı nasıl hazırlanır?

Çınar Yaprağı Çayı Nasıl Hazırlanır?

İki tane büyük, taze; ya da kuru çınar yaprağını alıp, ilk olarak soğuk su ile yıkayın. Sonrasında elinizle parçalara ayırın. Ve ardından bir bardak suyu kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerisine çınar yapraklarını da ilave edip, ağzını kapatarak bir dakika daha kaynatın. Sonrasında ocağı kapatıp, hazırladığınız çınar yaprağı çayını süzerek içebilirsiniz.

Kireçlenmeye bağlı ağrılarınızın artış göstermesi durumunda, bu kürü yeniden uygulayabilirsiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası