Ceviz Kabuğu Neye Yarar?

Pek çoğumuzun cevizin faydalarını bilmesine karşın, ceviz kabuğunun faydaları hakkında bilgisi olmadığı doğrudur. Ceviz kabuğu suyu ile bazılarımız saç boyar; ancak daha çok hazır, markalı boyaları kullanan kadınlar, artık genellikle cevizin içini almakta, kabuğunu ise atmaktadır. Peki ceviz kabuğu neye yarar? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtlarından söz edeceğiz, ve eminiz artık siz de ceviz kabuğunu atmayacak; ceviz kabuğu suyunu ise bol bol içeceksiniz…

Ceviz Kabuğu Neye Yarar?

• Pek çok okurumuz, bağırsak kurtlarından şikayetçi, ve aslında ceviz kabuğu suyu, bağırsak kurtlarını rahatlıkla yok edebilmekte… Yapmanız gereken ise sadece, taze; ya da kuru ceviz kabuğunu çay demler gibi demlemek; ve günde iki kere, süzerek, elde ettiğiniz ceviz kabuğu suyunu içmekten ibaret…

• Kurutulmuş cevizin kabuğunu da çay demler gibi demleyerek, elde ettiğiniz suyu içtiğinizde, hem soğuk algınlığı, hem de öksürüğe karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

• Ceviz kabuğunun faydaları arasında, D vitamini eksikliğine bağlı raşitizm hastalığının tedavisi, ve kan şekerinin düzenlenmesi etkilerinden de söz etmek gerekir. Bu etkilerden yararlanmak için, günde 15 adet ceviz kabuğunu su ile kaynatarak süzüp, elde ettiğiniz ceviz kabuğu suyunu içmeniz yeterli olacaktır.

• Taze haldeki, yeşil ceviz kabuğunun suyunu çıkartarak, elde ettiğiniz bu suyu, sivilce; ve leke probleminizin bulunduğu cildinize sürmeniz halinde, problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

• İstediğiniz miktarda suyu kaynatıp, kaynamakta olan suyun içerisine de, taze, ya da kuru ceviz kabuğunu attığınızda, ve sonrasında on dakika kaynatıp, elde ettiğiniz ceviz kabuğu suyu ile saçlarınızı yıkadığınızda, saç dökülmesi probleminizin giderildiğine şahit olabilirsiniz.

• Saçlarınızı, biraz önce tarif etmiş olduğumuz şekilde hazırladığınız ceviz kabuğu suyu ile yıkarsanız, aynı zamanda kepeklenmeden, saç yıpranmasından kurtulur, ve saçlarınızı daha parlak hale getirmiş olursunuz.

• Ceviz kabuğunun faydaları saçlar için saymakla bitmeyecek kadar fazla… Yine biraz önce vermiş olduğumuz ceviz kabuğu suyu tarifini uygular, ve her gün düzenli olarak saçlarınızı bu su ile yıkarsanız, saçlarınızdaki beyazlardan da kurtulabilirsiniz.

• Taze haldeki yeşil ceviz kabuğu suyu ile saçlarınızı, kür şeklinde, her gün düzenli olarak yıkamanız halinde, saç renginiz koyu kahverengi olacak, ve bununla birlikte, saçlarınız her zamankinden daha parlak bir hal alacaktır.

• Tırnaklarınızın sağlıklı uzaması, ince ise kalınlaşması için de, ceviz kabuğu suyu sürebilirsiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası