Çam Kozalağı Suyu

Sağlığın doğadan geldiğini çoğumuz biliyor; ancak pek çok kişi, çam kozalağı ile sağlık adına ne gibi kazanımlar elde edeceğini bilmiyor. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, çam kozalağı suyunun faydalarından söz etmek istedik. Çam kozalağı suyu nasıl hazırlanır sorusunun yanıtlarını da bulabileceğiniz yazımız içerisinde, artık çam kozalağını sadece süs olarak kullanmamanız gerektiğini algılayabileceksiniz…

Çam Kozalağı Suyunun Faydaları

■ Bronşit, astım, öksürük, balgam… gibi solunum yolu hastalıkları için kesin şifa kaynağı olduğu bilinen çam kozalağı suyunun, bu hastalıkların yoğun olarak görüldüğü kış aylarında bolca kullanılması gerekiyor.

Kinoanın Faydaları Nelerdir?

■ Çam kozalağı suyu ile sigaranın zararlarından kurtulabilmek de mümkün oluyor. Bu durum, bitkinin içeriğinde yoğun olarak görülen minerallere bağlı olarak gerçekleşiyor ve akciğerler temizleniyor. Sigara kullanıyorsanız, zararlarını azaltmak, sigarayı bıraktıysanız, vücudunuza vermiş olduğu zararlardan kurtulmak adına, çam kozalağı suyundan yararlanmalısınız.

Soğan Ve Süt Kürü

■ İçeriğinde nadir bulunan bileşenleri barındıran çam kozalağının, işlenerek yağının elde edilmesi ve elde edilen bu yağın kullanılması halinde, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve dolayısı ile kış hastalıklarından, başta da gripten koruduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Çam Kozalağı Suyu Nasıl Hazırlanır?

Beş tane çam kozalağını geniş bir tencere içerisine ince ince doğrayın. Sonrasında üzerini su ile doldurun ve bu şekilde ortalama 24 saat beklemesini sağlayın. Ardından da, yeteri kadar dinlenmiş olan çam kozalağı suyunu yarım saat kaynatın. Ardından, elde etmiş olduğunuz çam kozalağı suyunu süzün ve bal ile tatlandırarak, günde bir çay bardağı için.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası