Arı Ekmeği Nedir?

Her geçen gün beslenmemize bir yeni besin ekleniyor. Yurtdışında Perga olarak bilinen arı ekmeği ülkemizde daha çok yeni bulundu. Ancak arı ekmeğinin faydalarına baktığımızda onun mutlaka tüketilmesi gerektiğini anlamamız hiç de zor olmayacak. Peki arı ekmeği nedir? Sizlere ilerleyen bölümlerde arı ekmeği hakkında tüm merak ettiğiniz bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğiz.

Arı Ekmeği Nedir?

Arılar tarafından üretilen her şey çok değerlidir. Tıpkı Perga olarak bilinen arı ekmeğinin olduğu gibi. Peki arı ekmeği nedir? Arılar, yavrularını beslemek için doğadan polen toplarlar. Bu polenler petek gözlerinde depolanır. Bu sırada arılar söz konusu polenlere, kendi salgılarını da dahil ederler. Ve söz konusu polenler zenginleşmiş, kıvam almış hale gelir. İşte arı salgısı ile birleşen, zenginleşip kıvam alan polenlere arı ekmeği ya da diğer adı ile perga adı verilir.

Arıların yavruları, bir müddet bekleyerek olgunlaşmış ve arıların salgılamış olduğu maddelerle beslenerek kıvam almış polenlerle, pergalar; yani arı ekmeği ile beslenerek gelişir. Peki arı ekmeğinin faydaları insanlar için nelerdir?

Arı Ekmeğinin Faydaları

■ Arı ekmeğinin içeriğinde yüksek miktarda Asetil-Kolin bulunur. Bu madde, hem yüksek tansiyonu kontrol altına alır; hem de kronikleşmiş kabızlığı önler.

■ Bedensel ve zihinsel gücün artmasına katkıda bulunur.

■ Mikrop öldürme ve antiseptik özelliklere sahiptir.

■ Kanamalı diş eti hastalıklarından korunmaya katkıda bulunur.

■ Erkeklerin beden gücünü arttırır. Üremeye olan katkıları ile kısırlık probleminin tedavisine de destek olur.

■ Bağırsak sağlığını koruyarak kolon kanserini önler.

■ Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası