Kahvaltıdan Önce Su İçmenin Faydaları

Kimilerimiz hala aç karna su içilir mi sorusunun yanıtlarını merak ededursun, aslında aç karna su içmek oldukça faydalı… Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, kahvaltıdan önce su içmenin faydalarını bulabileceksiniz; ancak şunu belirtelim hemen: Japon kadınları, muhteşem fizik; ve sağlıklı vücutlarını aç karna su içmek gibi bir yönteme borçlular. Şimdi siz hala, aç karna su içilir mi diyorsanız, gelin neden içilmesi gerektiğini birlikte gözden geçirelim:

Kahvaltıdan Önce Su İçmenin Faydaları

• Hepiniz artık, geceleri, özellikle 03:00 – 03:00 saatleri arasında vücudumuzun kendini yenileyip onardığını biliyor olmalısınız. Söz konusu bu yenilenme sırasında vücut toksinleri bir yana ayırıyor… Eğer siz aç karna su içerseniz, söz konusu ayrılmış olan toksinleri vücudunuzdan atıyorsunuz; ve vücudunuz tam anlamı ile yeni güne, yenilenmiş şekilde başlıyor, ve elbette sağlıklı…

• Çağımızın en önemli sorunlarından bir tanesi obezite… Ve bunu giderebilmek için, gün içerisinde almış olduğunuz kalorinin harcadığınız kaloriden az olması şart; bir de, metabolizmanın hızlanması… Kahvaltıdan önce su içmenşn faydaları arasında ise, metabolizmayı ortalama %24 oranında hızlandırmak da yer alıyor ki bu durum, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına da yardımcı…

Sabah Uyanınca Su İçmenin Faydaları

• Biraz önce, zayıflamak için, gün içerisinde aldığınız kalorinin, harcadığınız kaloriden az olması gerektiğini belirtmiştik. Ama acıkıyor olabilirsiniz. Aç karnına su içmek ise, size tokluk hissi verir, ve bu sayede, öğünlerde daha az yemek yemeniz söz konusu olur.

• Mide asidi, hem hazımsızlığa neden olur, hem de mide yanması sorununu gündeme getirir. Çünkü mide asidi yemek borusundan yukarı çıkar, ve bu durum da elbette kişide rahatsızlığı gündeme getirir. Ama eğer aç karnına su içerseniz, mide asidi aşağı doğru itilir; sadece itilmekle de kalmaz, aynı zamanda da seyreltilir…

• Cilt güzelliğine önem verenler, sizin de aç karna su içmeniz gerekli… Neden mi? Çünkü susuzluk hem cildinizi kırıştırır, hem de gözeneklerinizin derinleşmesine neden olur. Ama eğer kahvaltıdan önce 1/2 litre su içerseniz, kan dolaşımınızın artacağını belirten uzmanlar, cildinizin daha gergin olacağından söz etmekteler.

Dayanıklılık Sporlarında Beslenme Nasıl Olmalıdır?

• Vücudumuzun her bölümünün olduğu gibi, saçlarımızın da suya gereksinimi var. Su saçlarınızın güçlenmesini, sağlıkla parlamasını sağlıyor. Ancak eğer bunu aç karna yapar, aç mideye su gönderirseniz, saçlarınız için daha da etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

• Böbrek taşları, ve idrar yolu enfeksiyonları da günümüzde, küçük çocukların dahi sorunu… Kalsiyuma bağlı olarak oluşabilen böbrek taşı aynı zamanda, mide asidine bağlı olarak da ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle, aç karna su içerek mide asidinden nasıl kurtulabileceğinizi belirtmiştik. Yok edilen mide asidi, böbrek taşının da önüne geçmeyi; ve idrar yolu enfeksiyonlarını gidermeyi hedeflemektedir.

Adet Olacağımı Nasıl Anlarım?

• Aç karna su içmek bağışıklık sisteminin güçlenmesini de sağlamaktadır. Çünkü aç karna içilen su lenfleri temizler, ve dengeler. Bu durum ise, bağışıklık sistemini doğrudan etkiler.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası