Datça Macunu Nedir?

Sigara, içerisinde 4000’den fazla zehir bulunduran ve bunların en hafifinin fare zehiri olduğu belirtilen, zararlı bir maddedir. Bu nedenle son zamanlarda, gerek medyanın farkındalık mesajları, gerek insanların bilinçlenmesi, gerek yasaklar, gerekse çevre faktörü gibi nedenler dolayısı ile insanlar sigarayı bırakmaya yönelmiş bulunmaktadırlar. Sigarayı bırakma yöntemleri arasında da çok farklı alternatifler mevcuttur. Örneğin elektronik sigara, sigaranın zararlarından kaçmak isteyip de sigarayı bırakmaya yönelen kişilerin tercih ettikleri başlıca alternatifler arasında yer almaktadır. Ancak elektronik sigaranın kanserojen etkileri olduğu belirtilmektedir. Bu noktada sigara ya da elektronik sigara arasında pek bir fark bulunmamaktadır. Bir diğer alternatif ise kullanılan ilaçlardır… Hem de ilaç kullanımı tercih edilmez ve içeriğinde kimyasal pek çok bileşen bulunurken. Bu durumun farkında olan kişiler daha doğal olan şeylere yönelmek istemektedirler ki son zamanlarda bu anlamda Datça macunu oldukça gündemdedir. Peki Datça macunu nedir, Datça macunu nasıl yapılır, Datça macunu nasıl kullanılır? Tüm bu soruların yanıtlarını ve çok daha fazlasını öğrenmek için hiç zaman kaybetmeyelim

Datça Macunu Nedir?

Bildiğimiz gibi sigaranın zararları arasında ilk olarak ağız, sonrasında akciğer hastalıklarından söz edilmektedir. Datça macunu, akciğer hastalıklarının etkisini azaltan ve sigarayı bırakmaya yardımcı olan, bununla birlikte çok sayıda olumlu etkileri söz konusu olan bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır. Doktorların da, sigarayı bırakmaya çalışan kişilere Datça macunu kullanımını önerdiği bilinmektedir.

Datça Macunu Nasıl Yapılır?

Datça macununun içerisinde bulunan malzemeler: adı badem, meyan kökü, zencefil ve baldır. Meyan kökü, akciğer hastalıkları için oldukça etkili bir balgam söktürücüdür. Sigara dolayısı ile ortaya çıkan etkilerden birinin de balgam olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Bununla birlikte, sigaranın zararları arasında yer alan öksürük problemi de Datça macunu ile rahatlıkla giderilebilmektedir.

Datça Macunu Nasıl Kullanılır?

Datça macunu normal şekilde tüketilmesi; yani yenmesi gereken bir macun. Ancak yanında bol su içmeniz önemli. Çünkü Datça macunu yerken ne kadar çok su içerseniz, sigarayı bırakma şansınız da o kadar artıyor. Ne kadar Datça macunu kullanmanız gerektiğini ise bir uzmana danışarak belirlemelisiniz. Çünkü her şeyin azının karar olduğu gibi, olduğunun da hepimiz farkındayız. Örneğin meyan kökünün fazla tüketilmesi, vücutta Potasyum eksikliğine neden olabiliyor.

Datça Macununun Faydaları

Sigaranın zararlarını en aza indirgediği belirtilen Datça macunu, bununla birlikte, akciğerlerde tıkalı haldeki gözenekleri açıyor ve rahat nefes almayı kolaylaştırıyor. Sigarayı bırakmayı kolaylaştırıyor.

Datça macununu kullananlar, bu macunun hiç bir yan etkisini görmediklerini belirtiyorlar. Datça macununu kullananların balgam rengi başlarda koyu olmakla birlikte, sonradan açılıyor.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası