Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su nedir başlıklı konumuzda sizlere, alkali suyun faydalarını, ve alkali su nasıl yapılır sorusunun yanıtlarını aktarmıştık. Bu yazımızda alkali su hakkında bilgilerimizi biraz daha arttırmak istedik… Alkali su nedir sorusuna kısaca yanıt vermek istediğimizde, pH değeri 7’nin; hatta 7.4’ün üzerinde olan suyun Alkali su olarak değerlendirildiğini belirtebiliriz… Bağışıklık sistemini güçlendirmek, vücut direncini arttırıp, zayıflamaya da yardımcı olabilmek adına tüketilmesi önerilen alkali su hakkında bilgilerimizi arttırmaya devam edelim…

Alkali Suyun Faydaları

■ Hücreler için gerekli suyu anında sağlar… Çünkü alkali suyun molekülleri küçüktür. Yani yüzey geriliminin düşük olduğunu belirtebiliriz. Ve bu nedenle, emilebilme özelliği yüksektir. Hücrelerin gözeneklerinden içeri rahatlıkla girebilmesi durumu söz konusudur. İşte bundan dolayı alkali su, kendisine gereksinim duyan hücrelere anında ulaşır…

■ Alkali su, daha fazla su içmeyi sağlar… Normal şartlarda bir kişi, günlük en az iki litre su içmelidir… Ancak pek çok kişi bunu gerçekleştirmez… Neden derseniz, genel gerekçe şudur: Su içmeyi sevmiyorum, suyun tadını beğenmiyorum… Oysa ki alkali su içmeye başlayan bir kişi, gün içerisinde daha çok suya gereksinim duyar; ve daha fazla sıvı tüketimi gerçekleştirerek, vücuduna gerekli desteği sağlar.

Aç Karna Su İçmenin Faydaları

■ Cilt sağlığına da katkıda bulunur. Kuru cilt tipine sahip kişilerin ciltleri nemlenir. Alkali suyu emen cilt hücreleri doyuma ulaşacağı için cilt sağlıkla parlayacaktır. Kuruma dolayısı ile, özellikle kış aylarında gerçekleşen tahrişler, yaralanma, ve çatlak görünümün de önüne alkali suyun faydaları sayesinde geçilebileceğini belirtmeliyiz.

■ Yaşlanma etkilerinin geciktirilmesi durumu da alkali su ile söz konusu olmaktadır. Bu sayede daha zinde olacak olan vücudun bağışıklık sisteminin de daha güçlü olacağı unutulmamalıdır.

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su, su; ve İngiliz karbonatının, belirli ölçülerde karıştırılması ile elde edilmektedir. İngiliz karbonatını aktarlardan değil, eczanelerden temin etmelisiniz. Aktarlardan İngiliz karbonatı istediğinizde, onların size bildiğimiz karbonatı vermeyeceklerini bilemeyiz. Bu nedenle, eczanelerden, güvenilir, paketlenmiş İngiliz karbonatını temin etmemiz önemlidir.

Tüketeceğiniz kadar alkali suyu, o anda hazırlamanız önemlidir. Ancak, gün içerisinde tüketeceğiniz kadar alkali suyu da hazırlayıp gün sonuna kadar tüketebilirsiniz. Yemeklerinize eklemek amaçlı, alkali suyu damacana suyuna da hazırlayabilirsiniz. Ama kaliteli su ile alkali su hazırlanmasının önemli olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz.

Kahvaltıdan Önce Su İçmenin Faydaları

İki litre su içerisine bir yemek kaşığı miktarında İngiliz karbonatı eklemeniz yeterli olacaktır. Ölçüleri belirtilen miktara göre arttırıp azaltabilirsiniz. Karışımı, içerisinde tanecik kalmayana kadar çalkalayıp, sonrasında tüketmeniz önerilmektedir.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası