Yoğurt Suyu Neye İyi Gelir?

Pek çoğumuz yoğurdun katı kıvamlı olanını seviyor; ve onun daha lezzetli olduğunu düşünüyor. Yoğurt suyunun değerini bilenlerimizin sayısı ise oldukça az… Hatta, sulanan yoğurdun makbul olmadığını düşünüyor, yoğurdu alıp, kalan yoğurt suyunu ise hemen döküyoruz… Ama yoğurt suyunun faydalarını bilseniz, bu huyunuzdan en kısa zamanda vazgeçersiniz… Yoğurt suyu ile zayıflamadan tutun da kabızlık tedavisinden söz edebilmek mümkün… Daha detaylı bilgi ile yoğurt suyunu tanımak için hemen, yoğurt suyu neye iyi gelir sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…

Yoğurt Suyu Neye İyi Gelir?

• İçeriğinde B6 bitamini, Kalsiyum minerali; ve protein bulunduran yoğurt suyunun faydaları arasında, kişiye verdiği tokluk hissinden söz etmek gerekir; ve bu da, yoğurt suyu ile zayıflamayı olanaklı hale getirir… Çünkü tokluk demek az yemek demek, az yemekse gün içerisinde az kalori almak anlamına gelmektedir.

• Yoğurt suyu, özellikle de ev yoğurdundan alınan yoğurt suyu, içeriğinde probiyotikler içerir. Probiyotik, yararlı bakteri anlamına gelmektedir. Söz konusu yararlı bakterilerin, bağırsakların dengeli çalışmasına katkıları büyüktür; ve bu durum, kabızlığın önlenmesini olanaklı hale getirir, sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasını sağlar.

• Yoğurt suyunun faydaları arasında tiroidlerin sağlıklı çalışmasından da söz etmek gerekir. Bunun nedeni, yorgunluk belirtilerini gidermesi; ve kilo vermeyi desteklemesinden kaynaklanmaktadır. Eğer yoğurt suyunu maden suyu ile de karıştırıp tüketecek olursanız daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

• Diyabet hastası iseniz, insülin direnci sorununuz varsa, kan şekerinde sürekli dalgalanmalar yaşıyorsanız, yine yoğurt suyundan destek almanız gerekir; çünkü yoğurt suyunun kan şekerini düzenleme etkisi bulunmaktadır.

• Cilt lekeleri ile baş etmek durumunda iseniz; ve cilt bakımı yapıyorsanız, yaptığınız cilt bakım maskelerinin içerisine yoğurt suyu da ilave edebilirsiniz. Yoğurt suyunun, cilt lekelerini giderme özelliği bulunmaktadır.

• Böbreklerinizde taş; ya da kum sorunu varsa, her gün içeceğiniz yoğurt suyu ile böbreklerinizin temizlenmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası