Soğuk Algınlığını Önleyen Yiyecekler

Bu yazımızda sizlere, soğuk algınlığını önlemenin yollarından söz edeceğiz. Yaz aylarında, özellikle arabalarda, ya da ev; ve iş yerlerinin bazı bölümlerinde kullanılan klimalar; ve bunun öncesi, ve sonrasında karşılaşılan sıcak hava, ve nem, bizlerin soğuk algınlığına, kış aylarındaki kadar açık olmamıza zemin hazırlamaktadır. Peki soğuk algınlığını önlemek için neler yiyebilir, neler içebiliriz? İşte yazımız içerisinde bu soruların yanıtlarını bulabileceksiniz…

Soğuk Algınlığını Önleyen Yiyecekler

• Kıvırcık Lahana: Antioksidan değeri çok yüksek olan, ve isminden Kale olarak da söz edilen kıvırcık lahananın, enfeksiyonlarla savaşma, ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunma etkileri sayesinde soğuk algınlığına karşı etkili yiyecekler arasında yer aldığını; ve bu etkiden yararlanmak adına, kıvırcık lahanayı yemeklerinize ekleyerek, ya da sebze suyu şeklinde tüketerek kullanabileceğinizi belirtebiliriz.

• Mürver: Soğuk algınlığını önleyen içecekler arasında yer alan mürverin çayını hazırlayarak tüketebilirsiniz. Öksürük, burun akıntısı, ve baş ağrısı gibi, soğuk algınlığını önlemek için kurtulunması gereken etkilerden bu sayede korunabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.

• Çinko: Soğuk algınlığını önlemenin yolları arasında, Çinko mineralinin alınmasından da söz etmek gerekmektedir. Pek çok soğuk algınlığı ilacının içeriğinde Çinko mineralinin yer almasının nedeni de budur. Siz, ilaç kullanmadan doğal yollar ile Çinko mineralini alabilmek için, bakliyat, istiridye; ya da fındık tüketimi gerçekleştirebilirsiniz.

• Siyah Çikolata: İçeriğinde Polifenol bulunduran siyah çikolatanın da antioksidan değeri yüksektir. Ve bu nedenle soğuk algınlığını önleyen yiyecekler arasında tüketilebilmektedir.

• Protein. Soğuk algınlığını önlemek için vücut tarafından üretilmesi gereken beyaz kan hücreleri, içeriğinde kaliteli protein bulunan kırmızı et, beyaz et, süt ürünleri… gibi besinler sayesinde rahatlıkla üretilebilmektedir. Soğuk algınlığına iyi gelen çorbalar arasında yer alan tavuk suyuna çorbanın da yararı buradan kaynaklanmaktadır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası