Sabahları Uyanmakta Zorlanmak Nasıl Geçer?

Soğuk kış gecelerinde sabah olmasını çoğumuz istemiyor, sabahları uyanmakta zorlanmak gibi bir problemle karşılaşıyoruz. Aslında sabah uyanmakta zorlanmak , bu probleme yönelik doğru beslenme ile aşılabilecek bir problem. Eğer siz de sabahları uyanmakta zorluk çekiyorsanız, bir gün önceden başlayabileceğiniz doğru beslenme alışkanlıkları ile bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz. İşte bu anlamda alabileceğiniz basit ama etkili önlemler:

Sabahları Uyanmakta Zorlanmak Nasıl Geçer?

■ Sabahları uyanmakta zorluk çekiyorsanız, güne mutlaka kahvaltı ile başlamalı ve kahvaltıda tam tahıl içerikli besinlere yer vermelisiniz. Örneğin tam buğday ekmeği, yulaf ezmesi gibi yiyecekler içeriklerinde kaliteli tahıllar bulundururlar. Bununla birlikte antioksidan ve E vitamini alan vücut günü daha zinde geçirir.

■ İçeriğinde bolca lif, C vitamini, antioksidan ve polifenol bulunduran meyveler de sabah uyanmakta zorlanmak gibi bir problemi olanlara yardımcı olmaktadır. Cennet hurması, nar, avokado, kivi bu anlamda etkili atıştırmalık meyvelerdendir. Sindirim sistemini ve bağışıklık sistemini de güçlendiren bu meyveler aynı zamanda kendinizi gün içerisinde daha iyi hissetmenizi olanaklı hale getirir.

■ Omega-3 yağ asitlerinden destek almanız gerekmektedir. Çünkü Omega-3 yağ asitleri vücuda direnç ve zindelik kazandırır. İşte bu nedenle, haftada 2 – 3 kere balık tüketmelisiniz. Omega-3 en çok balıkta bulunmaktadır. Bunun yanında, günde iki ceviz ya da altı tane fındık tüketerek de Omega-3 ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

■ Hem sabahları uyanmakta zorlanmak; hem de güne çay ile başlayıp kahve ile devam etmek bizlerin çelişkisi… Çayda bulunan Tein ve kahvede bulunan Kafein beyni geçici olarak uyarır ve zindelik verir doğrudur. Ancak güne zencefil çayı ile başlarsanız ve molalarda da farklı bitki çayları almayı tercih ederseniz, bu çayların içeriğinde bulunan antioksidanlar dolayısı ile kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası