Kansızlığın Evde Tedavisi

Daha çok kadınların karşılaştığı, kimilerinin farkında olup, kimilerinin ise tesadüf sonucu öğrendiği kansızlık hakkında kısaca bilgiler aktaracağımız yazımız içerisinde, kansızlığın evde tedavisinden daha çok söz edeceğiz. Kadınların, her ay düzenli olarak adet görmesi sonucunda, kan kaybetmelerine bağlı olarak karşılaştıkları kansızlık problemi, adet düzensizliği olanlarda ise daha sık görülmekte… Peki kansızlığa iyi gelen şeyler; ve kansızlığa iyi gelen bitkiler neler?

Kansızlığın Evde Tedavisi

• Her sabah, ve akşam birer bardak olmak üzere içeceğiniz ısırgan suyunun, kansızlığın doğal tedavisinde etkili bir yöntem olduğunu belirtelim.. Isırgan suyunu hazırlamak için, iki yemek kaşığı kıyılmış ısırganı bir litre suyun içerisine koymanız; ve kaynatmanız gerekiyor. Ardından, hazırlamış olduğunuz suyu süzerek içmeniz önemli.

Yoğurt Suyunun Faydaları

• Kansızlığa iyi gelen bitkilerden bir diğeri de kına kına bitkisi… Bitkiden bir yemek kaşığı alıp, bir litre suyun içerisine koyun; ve üzerine iki bardak dolusu da siyah kuru üzüm ilave edin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı önce kaynatın; sonra da süzerek, sabah, ve akşam yarım çay bardağı olmak kaydı ile için… Çekirdekli siyah kuru üzümün kansızlığa iyi gelen şeyler arasında yer aldığını bilmeyenimiz yok; ama şu da bir gerçek ki, sadece çekirdekli olması dolayısı ile dahi kuru üzümü pek çok kişi tüketemiyor. Bu nedenle bu yöntemi denemenizi öneriyoruz.

• Kansızlığın evde tedavisi sırasında uygulanabilecek bir diğer yöntem ise, sütlü yumurta karışımı… Nasıl hazırlanacağına bakmak istersek: İlk olarak yarım litre sütü kaynatmalı, sonrasında da ılımasını beklemelisiniz. Ardından, iki tane yumurta sarısını sütün içerisine ekleyip, iki çay kaşığı da kakao atın; ve karıştırarak, elde ettiğiniz sütlü karışımı ikiye bölün. Bir bardağını sabah, diğerini de akşam içmeniz öneriliyor. Sütü, kansızlık sırasında çok tüketmeniz önerilmese de, yumurta sarısı ile karıştırarak tüketmeyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kansızlığın Evde Tedavisi —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası