Kansere Ne İyi Gelir?

Kanser, günümüzde herkesin korktuğu hastalıklar arasında yer alıyor; ama kanser kader değil. Bilinen pek çok tedavi yönteminin yanında, kansere iyi gelen bitkilerin de bulunduğunu belirtmemiz gerekiyor. O halde soru şu: Kansere ne iyi gelir? Fitoterapide kansere iyi gelen şeylerin neler olduğunu hemen sizlerle paylaşmaya başlayalım ve doğal beslenme şeklinizle kansere meydan okuyun.

Kansere Ne İyi Gelir?

Zerdeçal: Kansere iyi gelen bitkiler arasında yer alan zerdeçal, dünya genelinde yapılan araştırmalarda etkin sonucu kanıtlanmış olan en önemli bitki. Hem kanser hücrelerini öldürme; hem de gelişmelerini önleme özelliği ile etkili. Antienflamatuar içeriği ile kanserden koruyan, antioksidan etkisi dolayısı ile kansere neden olan serbest radikallerle savaşan zerdeçalın sağlığımıza olan etkileri bundan çok daha fazla.

Kansere iyi gelen şeyler arasında yer alan zerdeçalı tüketmek için, bir çay kaşığı alın ve üzerine bir yemek kaşığı sızma zeytinyağı ile taze çekilmiş çeyrek çay kaşığı da karabiber ilave edin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı 15 dakika dinlendirin. Sonrasında, salata, yoğurt; ya da yemeklerinize ilave ederek günde üç kere tüketin.

■ Üzüm Çekirdeği: İçeriğinde Ginseng bulunduran üzüm çekirdeği bu sayede kanser ile savaşıyor; çünkü Ginseng’in en güçlü antioksidan olduğu biliniyor, yani serbest radikallerle savaşıyor.

Üzüm çekirdeğini kansere iyi gelen şeyler arasında kullanmak için yapmanız gereken şey oldukça basit: Üzüm çekirdeği ekstreleri bulunuyor. Bu ekstrelerden 200 – 400 mg arası bir değeri gün içerisinde tüketmeniz yeterli.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası