Gribe İyi Gelen Yiyecekler

Soğuk havalarda soğuk algınlığı, ve grip gibi hastalıklara maruz kalmamak adına yapılması gerekenleri, gribe iyi gelen yiyecekler, ve gribe iyi gelen içecekler ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Eğer kendinizi gripten korumak istiyorsanız, gribe iyi gelen yiyecekler, ve gribe iyi gelen içecekler ile ilgili bilgileri, zaman kaybetmeden almaya başlayalım…

Gribe İyi Gelen Yiyecekler

• Gribe iyi gelen yiyecekler arasında ilk olarak, içeriğinde C vitamini bulunan antioksidanlardan söz etmek gerekir. C vitamininin, hem bağışıklık sistemini güçlendirme etkisi vardır, hem de toksinleri, yani zararlı maddeleri vücuttan atma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, içeriğinde C vitamini bulunan, roka,tere, maydanoz, yeşil biber, mandalina, limon, portakal, ıspanak, kuşburnu… gibi besinlerin bolca tüketilmesi gerekir. İçeriğinde C vitamini bulunan besinleri ise, kullanmadan hemen önce hazırlamalısınız, çünkü C vitamini, uçarak kaybolabilen bir vitamindir. Salatayı yemekten hemen önce yapmalı, limonunu da o esnada sıkmalısınız. Meyve suyu hazırladığınızda hemen içmelisiniz.

• Tahin, kurubaklagiller, ceviz, badem, fındık, yeşil yapraklı sebzeler, ve sıvı yağların içeriğinde de, C vitamini gibi antioksidan etkisi olan bir diğer vitamin: E vitamini yer almaktadır. Bu nedenle, gripten korunmak için bu besinlerin de tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

• A vitamini de başka bir antioksidandır. Aynı zamanda enfeksiyonlara karşı da güçlü bir koruma etkisi bulunmaktadır. İçeriğinde A vitamini bulunan besinler: yeşil, turuncu, ve sarı meyve; ve sebzelerdir. Örnek A vitamini kaynakları: kayısı, yeşil biber, havuç, portakal, ıspanak, balık, süt, yumurta… olarak sıralanabilmektedir.

Gribe İyi Gelen Yiyecekler, Gribe İyi Gelen İçecekler —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası