Panik Atak Nasıl Beslenmeli?

Zaman zaman panik atak nöbetleri geçiren bir panik atak hastası iseniz bilirsiniz ki, bu sırada bayılma, hatta ölüm korkusu sarar insanı… Beslenme hataları nedeni ile de ortaya çıkabilen panik atak, nöbetler sırasında; ve daha sonra, metabolizmada bozulmalara da neden olabilmektedir. Peki bir panik atak nasıl beslenmeli? Panik atak nasıl önlenir? Yazımız içerisinde sizlere bu soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız…

Panik Atak Nasıl Beslenmeli?

Sadece panik atak değil, aslında pek çok psikolojik hastalığın nedeni B grubu vitamin eksikliğine bağlı olarak gerçekleşebilir. Bu nedenle, her şeyin öncesinde B vitamini alımı gerekmektedir. Bu anlamda, içeriğinde B vitamini bulunan; ve panik atak problemini hafifletebilmek için tüketebileceğiniz besinler: Tam tahıllı yiyecekler, sebze, meyve, pirinç kabuğu, et, yumurta, peynir, süt, böbrek, karaciğer…

Ancak, B grubu vitamin içerikli besinleri tüketmemiz sayesinde panik atak hafifletilebilir iken, bazı beslenme hataları nedeni ile de panik atak nöbetleri sıklaşabilmektedir. Peki panik atak nasıl beslenmeli diyenler, B grubu vitamin tüketmenin yanında, hangi hataları yapmamalılar?

Uykusuzluğa; ve çarpıntıya neden olması dolayısı ile kafein içeren şeylerin çok fazla tüketilmemesine dikkat edilmeli, her ne kadar kafeine alışkın olsanız da, günde iki fincandan fazla kahve tüketmemeye dikkat etmelisiniz.

Beslenmenizde her gün fast-food tarzı yiyeceklere de yer vermemelisiniz. Bu tür yiyecekler kabızlık nedeni olabildikleri gibi, vitamin – mineral eksikliğine de sebep olabiliyor, aynı zamanda kan şekerinde dengesizliklere sebebiyet veriyor.

Panik Atak Nasıl Beslenmeli? Panik Atak Nasıl Önlenir?—>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası