2 Ayda Nasıl Zayıflanır?

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte herkesi bir telaş sardı: denize, havuza gidilecek, bikini, mayo giyilecek… Ama vücut buna müsade edecek mi? Elbette bikini vücudu denilen tabir, manken gibi olmayı gerektirmiyor; ama bikini giyebilecek kadar da zayıflamalısınız… Peki bikini vücudu nasıl yapılır? 2 ayda nasıl zayıflanır? Yazımız içerisinde sizlere, bikini vücuduna sahip olabilmeniz için püf noktalarından söz edeceğiz…

Bikini Vücudu Nasıl Yapılır?
2 Ayda Nasıl Zayıflanır?

• Bikini vücuduna sahip olabilmek için zayıflamak, ve göbeğinizi eritmek durumundasınız; ve bunu yapabilmek için de, aldığınız kaloriden daha fazlasını gün içerisinde yakmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için haftada altı gün düzenli olarak spor yapmanızı öneriyoruz. Bu sayede, hem strese bağlı gereksiz yemek yemelerden, ve alınacak gereksiz kalorilerden kurtulur, hem de daha çok kalori yakarsınız.

• Ödem de sizin daha kilolu, ve göbekli görünmenize neden olmakta, çünkü şişkinlik yapmaktadır. Ödemden kurtulabilmek adına, her şeyin öncesinde tuzu hayatınızdan olabildiğince çıkartın. Bunun yanında şekerden de uzak durun. Siz ne kadar şeker yerseniz vücudunuz daha fazlasını ister; ve şeker vücut tarafından yağa dönüştürülür. Söz konusu bu yağlar da gider, göbekte depolanır… Bu nedenle, beslenme listenizden şeker; ve tuzu çıkartın.

• Gün içerisinde üç ana, üç de ara öğün ile beslenin. Aksi halde, açlık psikolojisine girecek olan vücudunuz alarm vermeye başlar, ve metabolizma hızınız yavaşlar. Bu nedenle öğün atlamaktan vazgeçin. Tam tahıllı yiyecekler; ve mevsim sebzelerinin de çiğ olarak tüketilmeleri halinde metabolizma hızını arttırdığını unutmayın. Haftanın altı günü yapmanızı önerdiğimiz spor öncesinde tüketeceğiniz basit karbonhidratlar, sonrasında ise proteinler, kaslarınızı besleme konusunda oldukça işinize yarayacak, ve metabolizma hızınızı arttıracaktır.

• Bikini vücudu için, güne mutlaka kahvaltı yaparak başlamalısınız. Kahvaltıda, az yağlı yoğurt, sade kahve, ya da yeşil çay, bir sarı, bol beyazlı omlet, bir tabak mevsim meyvesi… tercihiniz olabilir. Kahvaltı yaparak metabolizmanızı çalıştırmaya başlamış olacağınızı unutmamalısınız.

• Gün içerisinde olabildiğince çok yeşillik tüketin. Bunu salata ile yapabileceğiniz gibi, yoğurdunuza, ya da omletinize de rahatlıkla yeşillik ekleyebilirsiniz. Yeşillik; ve sebzeleri ne kadar çok yerseniz yiyin, pek fazla kalori almazsınız; hem de kendinizi uzun süre tok hissedeceğiniz için gün içerisinde daha az yemek yemiş olursunuz.

• Alkol kullanmaktan vazgeçin. Alkolün şeker olduğunu biliyor muydunuz? Şeker hakkında bilgileri ise biraz önce zaten sizlerle paylaştık… Yani, yağa dönüşür, ve gider göbekte depolanırlar. İşte bu nedenle, Alkol tüketiminden uzak durun. Bir bara gidecek olursanız, sodanın içerisinde bir dilim limon isteyin. Herkes sizin alkollü bir içecek tükettiğinizi düşünecek, yani siz ortama uyum sağlamış olacaksınız…

• Bikini vücuduna sahip olmak için gün içerisinde bol bol su tüketmeniz de gerekmektedir. Susuzluk, sizin nefes alıp vermenizi önleyebileceği gibi, eklemlerinizin ağrımasına, ve hatta kırışıklıklarınızın artmasına da neden olmaktadır. Bu nedenle, kan dolaşımının da düzene girmesi; ve metabolizmanın hızlanması için bol bol su içmelisiniz.

• Gün içerisinde yeteri kadar uyuyun. Aksi halde, Kortizol hormonu salgılayacak olan vücudunuz, hem daha fazla; hem de daha yağlı beslenmenize neden olacaktır, ve bu da kilo, ve göbek demektir. Bundan dolayı, günde sekiz saat uyumalısınız…

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası