Kalp Krizi Nasıl Olur?

Kalp krizi hayati risk unsurları taşıyan; ve zaman zaman kalp krizi geçirdiğimizi dahi hissetmediğimiz bir kalp hastalığıdır. Yolda yürürken, ya da yemek yedikten sonra kalp krizi geçirebilir, ancak bunu hissetmeyebilirsiniz. Herhangi bir nedenden dolayı doktora gittiğinizde, size kalp krizi geçirmiş olduğunuzu söylediğinde, bunun ne zaman olmuş olabileceğini bile tahmin edemeyebilirsiniz. Ama aslında bazı kalp krizi belirtileri vardır, ve sizin bu belirtileri mutlaka dikkate almanız gerekir. Peki o halde kalp krizi nasıl anlaşılır?

Kalp Krizi Nasıl Anlaşılır?

Kalp krizi belirtileri genellikle, günlük hayatın sıkıntıları ile karıştırılıyor. Örneğin, bazı kalp krizi belirtilerini hissediyor, ve, kilo aldığımız için, uzun zamandan bu yana spor yapmadığımız için, ya da yemeği çok yediğimizden dolayı bu kalp krizi belirtilerini yaşadığımızı düşünebiliyoruz. Peki bize bunları düşündüren, ama aslında kalp krizi belirtileri arasında yer alan unsurlar neler?

Nefes alamadığınızı hissetmek, hatta, zorla aldığınız bir nefesin sonrasında, nefes almayı çok özlediğinizi hissetmek, kalp krizi belirtileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Yokuş yukarı çıkar, ya da yürürken, daha önce sorun yaşamamış olduğunuz, göğüste baskı hissetme, ya da kesildiğinizi düşünme de kalp krizi belirtileri arasında yer alan unsurlardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir iş yaparken çabuk yorulmak, ya da tıkanmanın da, eğer bu sorunları daha önceden yaşamıyorsanız, kalp krizi belirtileri arasında yer aldığını unutmamalısınız. Elbette, kalp krizi belirtileri, sizde diğer bazı faktörlerden de kaynaklanabilir; ve tabi ki hemen paniğe kapılmamalısınız. Ancak, sık sık bu belirtilerle karşılaşıyor, ya da ilk sefer karşılaşıyor olsanız da bir anda birden çok belirti gözlemliyorsanız, mutlaka bir uzmana kontrol olmanızda fayda bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Hele bir de, kalp krizi geçirme riskiniz varsa, örneğin, herhangi bir kalp sağlığı probleminiz mevcut, ya da ailenizde, kalp sağlığı ile ilgili problemler yaşayan kişiler bulunuyorsa, kalp krizi belirtilerini daha da çok ciddiye almanızı önerebiliriz.

Kalp Krizi Nasıl Olur? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası