Sıcak Basması Nasıl Önlenir?

Sıcak basması, menopoz dönemindeki pek çok kadının belası olan problemler arasında yer almaktadır. En soğuk günlerde, yanınızdakiler klima ile ısınmaya çalışırken, sizin yüzünüz bir anda kıpkırmızı olur, ve bulunduğunuz ortamın çok sıcak olduğunu söyleyerek klimayı kapattırıp, üzerinizdekileri yavaş bir şekilde çıkartmaya çalışırsınız… İşte bu yazımızda sizlere, sıcak basması nasıl önlenir, ve sıcak basmasına ne iyi gelir sorularının yanıtları arasında yer alan, sıcak basmasına çözüm önerilerinden söz etmeye çalışacağız…

Sıcak Basması Nasıl Önlenir? Sıcak Basmasına Ne İyi Gelir?

Menopoz dönemindeki kadınların genelinde, hormonal değişimlerin yanında, psikolojik değişimler de gündeme gelmektedir. Hormonal olarak adet döngüsü sona eren kadın, doğurganlığını kaybeder. Tüm bunlar, kadının hem eşine artık yetemeyeceği korkusuna kapılmasına, hem de, yaşının ilerlediğini düşünmesine neden olur. Uzmanlara göre menopoz dönemi, kadının ölüme bir adım daha yaklaştığı şeklinde algıya kapılmasına da sebep olmaktadır. İşte tüm bunlar, bu düşüncelere sahip olmayan insanların dahi hayatının bir parçası olan stresin, menopoz dönemindeki kadını çok yoğun şekilde etkilemesine neden olmaktadır. Sıcak basmasına çözüm arıyorsanız, stresi hayatınızdan olabildiğince çıkartmanız gerekmektedir. Bunun için kendinize farklı uğraşlar edinebilir, spor yapabilir, farklı sosyal çevrelere katılabilir, kurslara gidebilirsiniz. Amacınız, sürekli olarak kendinizi kötü hissetmemek adına strese neden olacak düşüncelerden uzak kalmaktır.

Menopoz dönemindeki kadınların kilo aldıkları da gözlemlenmektedir. Biraz önce belirtmiş olduğumuz olumsuz düşünceler nedeni ile kendini salıveren kadın, yeme – içmesine dikkat etmediğinden dolayı kilo almakta, ideal kilosunun üzerine çıkmakta, ve bunun sonucunda da vücudunda yağ kitlesinde artış durumu söz konusu olmaktadır. Kilolu insanların yaz aylarında daha fazla terlediklerini büyük ihtimalle görmüşsünüzdür. Çünkü tüm bu etkenler, kilolu insanların vücut ısılarının yüksek olmasına, sıcak basmasına, dolayısı ile terlemeye neden olmaktadır. Sıcak basmasına çözüm arıyorsanız, ideal kilonuza olabildiğince yaklaşmanız önerilmektedir.

Sıcak Basmasına Ne İyi Gelir? Sıcak Basması Nasıl Önlenir? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası