Polikistik Over Doğal Tedavisi

Yazımız içerisinde sizlere polikistik over sendromu hakkında bilgilerden söz ederek, polikistik over doğal tedavi yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Polikistik over sendromu, genel olarak kadınların %25’inde gözlemlenen bir problem olmakla birlikte, bu oran, doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda daha da artmaktadır. Polikistik over tedavisi kolaydır, ancak hastalığın tedavi edilmemesi halinde, ciddi olumsuzlukların ortaya çıkacağını da belirtmemiz gerekir. Peki nedir bu olumsuzluklar?

Polikistik Over Tedavisi Yapılmazsa Ne Olur?

• İnsülin problemi yaşayanların şeker hastalığına yakalanma riski yükselir
• Kalp ve damar hastalığına yakalanma riski yükselir.
• Göğüs kanserine yakalanma riski yükselir.
• Rahim kanserine yakalanma riski yükselir.
• Vücutta daha fazla sivilce problemi oluşur.
• Saç dökülmesinin miktarı artar.
• Yüzde tüylenme problemi gündeme gelir.
• Adet düzensizliği yaşanır.
• Kısırlık sorunu gündeme gelir.

Adetliyken Denize Girilir Mi?

Bir kadın, polikistik over sendromu yaşadığını ilk olarak adet düzensizliği ile anlayabilir, ancak söz konusu adet düzensizliği, kendini geç adet görme şeklinde gösterir. Genellikle adet dönemi aralıkları 35 günden fazladır, ve kadın bir senede 10’dan daha az sayıda adet görür.

Polikistik Over Doğal Tedavisi

Polikistik over sendromunun doğal tedavisi, soğan kürü ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için, adet kanamanızın bitiminden 2 gün sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Ama eğer, adet düzensizliğiniz söz konusu ise, soğan kürünü hemen de uygulayabilirsiniz… Bu kür aynı zamanda, rahim duvarındaki kalınlaşmayı da giderir, ve miyomların giderilmesinde de kullanılır… Peki soğan kürü nasıl hazırlanır, ve uygulanır?

Adet Döneminin Yaklaştığı Nasıl Anlaşılır?

Her gün taze olarak hazırlamanız gereken soğan suyunu, 1 tane kuru soğanın, sadece dışındaki kalın kabuğu soyup, başını kestikten sonra, dörde bölünmesinin ardından, atacağınız, kaynamaya başlamış 2 bardak suyun içerisinde 5 dakika kaynatma ile gerçekleştirebilirsiniz. Kaynama işleminin sonrasında soğanları suyun içerisinden süzerek alıp, öğle, ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce, her seferinde hazırlamış olduğunuz suyun 1 bardağını içerek tüketmelisiniz. 15. günün sonunda ise soğan kürüne son vermelisiniz…

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası