Menopozun Etkileri

40’lı yaşlardan sonra pek çok kadının ortak sorununun adı menopozdur, ve menopozun etkileri, sağlık üzerinde bazı sıkıntılara sebebiyet verebilir. Bu yazımızda sizlere, menopozun sıkıntıları nelerdir sorusunun yanıtları ile birlikte, menopozun etkileri nasıl azaltılır sorusunun da yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…

Menopoz Nedir?

Bir kadının, toplamda 12 sefer üst üste adet görmemesi durumuna menopoz adı verilmektedir. Eğer ki bir kadın, adet gecikmesi, ya da herhangi bir problem dolayısı ile doktora gidecek olursa, doktoru bu kadının, ortalama ne zaman menopoza gireceği hakkında bilgi sahibi olabilir. Bunun için bazı kan tahlilleri yapılır, beyinden salgılanan hormonlara yumurtalıkların ne şekilde yanıt verdiği gözlemlenir. Bunun sonrasında, ortalama bir menopoz süreci teyit edilebilir.

Menopozun Sıkıntıları Nelerdir?

Menopozun etkilerinden bazıları gözle görülebilir, fark edilebilir iken, bazılarının sinsi bir şekilde gerçekleşmesi nedeni ile, hissedilememesi durumu söz konusu olabilir. Örneğin, menopoza girmiş olan bir kadın, yaşlandığını hissedebilir, bu durum onun performansının azalmasına neden olmuşluk hissi uyandırabileceği gibi, ölüme yaklaştığını hissetmesine de sebep olabilir ki bu durum, kadının kendisini psikolojik olarak kötü hissetmesine, ve problemler yaşamasına neden olabilir.

Menopozun Sıkıntıları Nelerdir? Menopozun Etkileri Nasıl Azaltılır? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası