Erken Menopozu Geciktiren Bitkiler

Günümüzde, kadınlar arasında erken menopoz sıklıkla gözlemlenmekte; ve bu durum, hem psikolojik, hem de fiziksel pek çok sağlık sorununa neden olmaktadır. Henüz çocuk sahibi olmamış kadınların erken menopoz yaşaması, kadının tüm hayatının bittiğini düşünmesine neden olurken, bunun yanında, kemik erimesi gibi pek çok problem de, erken menopoza girmiş olan kişilerin yakasına yapışmaktadır. O halde, erken menopoz nasıl önlenir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde sizlere, erken menopozu önlemenin yolları arasında yer alan, erken menopozu geciktiren bitkilerden söz etmeye çalışacağız…

Erken Menopoz Nasıl Önlenir?

Civanperçemi: Erken menopozu geciktiren bitkilerden bir tanesi civanperçemidir. Civanperçemi kürünü 21 gün boyunca uygulamalı, bir hafta ara verip, ardından aynı şekilde iki sefer daha 21 günlük civanperçemi kürü uygulaması gerçekleştirmelisiniz. 21 gün boyunca civanperçemi küründe yapmanız gereken işlem şudur: her seferinde taze olarak hazırlanmak üzere, günde üç sefer, yemeklerden önce bir fincan civanperçemi çayı içmelisiniz. Civanperçemi çayını hazırlamak için bir adet süzgeçli bardak edinin. Bir tutam civanperçemini süzgecin içerisine koyun, ardından da yeni kaynamış olan suyu civanperçeminin üzerine dökün. Bardağın ağzını kapatın, bu şekilde beş dakika bekleyip, ardından içerisinde civanperçemi bitkisi olan süzgeci alın; ve civanperçemi çayını için. Civanperçemini sakladığınız yerin nemli bir yer olmamasına dikkat edin. Aksi halde, bitkinin içeriğinde bulunan etken madde kaybolacaktır.

Civanperçemi kürü için uygulanması önerilen bir diğer yöntem de şu şekildedir: Bir tutam civanperçemi, soğuk suyun içerisine akşam saatlerinde bırakılır; bir sonraki gün soğuk suyun içerisinden alınan bitkinin, bir bardak kaynamış suyun içerisine atılarak, biraz önce belirtmiş olduğumuz gibi civanperçemi çayının hazırlanması sağlanır. Bu şekilde hazırlanması önerilen civanperçemi küründe, günde bir bardak içilmesi önerilen civanperçemi çayı, istenildiği kadar tüketilebilir.

Adaçayı, Çoban Çantası, Nar —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası