Adet Olacağımı Nasıl Anlarım?

Sağlıklı her kadın, ayda 1 kere adet dönemi geçirmek durumundadır. Ancak, yaz aylarında denize gitmek isteyenler, evli olup, hamile kalmamak adına ilişki dönemlerini ayarlamaya çalışanlar, özel günlerde kıyafet seçecekler… adet belirtileri ne zaman başlar sorusunun yanıtlarını bilmek isteyebilirler… Peki sen, adet olacağını nasıl anlarsın? Adet olacağımı nasıl anlarım sorusunun yanıtlarını; ve adet belirtileri ne zaman başlar sorusunun cevabını yazımız içerisinde bulabilirsiniz…

Adet Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Yazımızın başında da belirtmiş olduğumuz gibi, sağlıklı her kadın, ayda bir kere adet dönemi geçirir. Ve, eğer adet düzensizliği durumu söz konusu değilse, en çok 1 – 2 günlük sapmalarla kadın, hangi gün adetinin başlayacağını bilir. Adet belirtileri ise, bunun 7 – 10 gün öncesinden, kendini yavaş yavaş hissettirmeye başlar… Söz konusu belirtiler ilk başlarda hafif; ama sonrasında şiddetini arttırarak kendini gösterir. Eğer ki kadın hamile kalmak istemiyorsa; ve üzerinde bunun stresi varsa, adet belirtilerinin şiddetinin daha fazla olacağını da belirtmemiz gerekmektedir… Peki adet olacağımı nasıl anlarım diyen bir kadın, öncelikli olarak nelere dikkat etmelidir?

Adetliyken Denize Girilir Mi?

Adet Olacağını Nasıl Anlarsın?

Her şeyin öncesinde şunu belirtelim: Adet belirtilerini her kadın farklı şekilde; ve farklı şiddette hisseder. Kimi kadın bu belirtilerin farkına dahi varmayabilir. Kimi kadın ise, işinden rapor alıp yataklara düşer… Pek çok kadın için adet belirtileri tam olarak hissedilir, yani tüm belirtiler söz konusudur. Kimi kadınlar ise, sadece belirtilerin bazılarını hisseder… İşte söz konusu adet belirtileri:

Adet Olacağını Nasıl Anlarsın? —>

2 Comments

  1. tulin 02 Ekim 2017
  2. selin 19 Temmuz 2017

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası