5

Adet Döneminin Yaklaştığı Nasıl Anlaşılır?

Her kadın için farklıdır aslında adet görme belirtileri. Kimilerinde baş dönmesi – mide bulantısı ile hissettirir kendini, kimilerinde sinirlilik; ya da göğüs ağrıları ile… Bu yazımızda sizlere, adet döneminin yaklaştığı nasıl anlaşılır sorusunun yanıtlarından söz edeceğiz. Adet döneminin yaklaşma belirtileri, ve adet görme belirtileri ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybetmeden bilgilerimizi sizlere aktarmaya başlayalım…

Adet Döneminin Yaklaştığı Nasıl Anlaşılır?

Adet görme belirtileri arasında yer alan ilk unsur sindirim sisteminde gerçekleşmektedir. Kimi kadınlarda kabızlık, kimi kadınlarda ishal, kimilerinde şişkinlik… adet döneminin yaklaşma belirtileri arasında yer alırken, bazen iştah azalması, ya da belirli yiyeceklere karşı iştah artışları da adet görme belirtileri arasında yer alabilmektedir. Mide bulantısı, mide ağrısı gibi sorunlardan da söz etmeden, adet görme belirtileri arasında yer alan sindirim sistemi sorunlarını noktalamamalıyız…


Adet döneminin yaklaşma belirtileri arasında duygusal problemlerden de söz etmemiz gerekmektedir. Unutkanlık, sürekli uyuma, ya da ağlama isteği, sinirlilik… gibi pek çok unsur, söz konusu duygusal dengesizliklere örnek olarak verilebilmektedir. Hatta bu dengesizlikler çevre tarafından şımarıklık olarak da algılanabilmektedir.

Adet döneminin yaklaştığı zamanlarda bazı cilt problemlerinden de söz etmek gerekir. Bu problemler arasında başta sivilcelerden söz edilebilirken, bunun yanında uçuk, ya da farklı cilt problemleri de adet görme belirtileri arasında sayılabilmektedir.

Kendinizi yorgun hissetmeniz, baş ağrısı, vücudunuzun farklı bölgelerinde ağrılar hissetmeniz… gibi pek çok şey de adet döneminin yaklaşma belirtileri arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular

5 Comments

  1. Benim burun kenarlarımda soyulma ve kasıklarım çok ağrıyor sizce ben bu sene olurmuyum.

  2. ya acaba ben olur muyum sürekli bir karın ağrıma hissi

  3. Yaşınızı bilmiyorum. Havaların etkisi olabilir, strese bağlı olabilir, muhtemelen adetiniz sökmediği için, belirtmiş olduğunuz ağrıları çekiyorsunuzdur. Kısa zamanda adetinizin olacağını tahmin ediyorum.

  4. Merhaba benim adetim 4 gün falan geçti ben hiçbir cinsel ilişkiye girmedim…
    Şu aralar aşırı derecede bel ağrısı ve mide ağrısı cekiyorum sizce adet olacak mıyım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.