Adet Dönemini Rahat Geçirmenin Yolları

Pek çok kadın, adet döneminde sıkıntı yaşamakta, bu nedenle yataklara düşme durumu dahi söz konusu olduğu için yaşam standardından ödün vermektedir. Fakat, sağlıklı bir kadın, adet döngüsünü ayda bir kere yaşamak durumunda olduğundan, adet dönemini rahat geçirmek için yapılması gerekenlerin bilinmesi, yataklara düşmekten çok daha mantıklıdır. Bu nedenle yazımız içerisinde sizlere, hem adet dönemi hakkında bilgiler verecek, ve hem de adet dönemini rahat geçirmenin yollarından söz edeceğiz.

Adet döneminde bir kadının hem enerjisi, hem de beslenme alışkanlıklarında değişimler söz konusu olur. Örneğin, daha çok tatlı yemek isteyen kadın, kendini her zamankinden daha halsiz; ve isteksiz hisseder. Söz konusu tatlı yeme isteği dolayısı ile daha fazla karbonhidrat tüketimi gerçekleştiren kadınlar, kasıklarında kramplar hissederken, pürüzlü bir cilde de sahip olurlar. Ancak, adet dönemini rahat geçirmek için, beslenmeden yararlanmak çok mümkündür.

Menopozun İşaretleri

Adet döneminde, vücudunuz gün gün değişim yaşadığı için, siz de bu değişimden etkilenirsiniz. Ama şunu da unutmamanız gerekiyor ki, yaşadığınız her şey söz konusu değişimle alakalı… Bu nedenle de kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Tam da diyet yaptığınız sırada her zamankinden çok daha fazla şey yemek isteyebilirsiniz.Bu durum, metabolizmanızın o günlerde fazla çalışmasından kaynaklanmaktadır. İsterseniz gelin, adet dönemindeki vücut değişimlerinizi gözden geçirelim:

Adet belirtileri, adet döneminin 7 – 10 gün öncesinden itibaren kendini göstermeye başlar. Ve bu sırada siz kendinizi gergin; yorgun, göğüsleriniz ağrır, cildiniz pürüzlenirken bulabilirsiniz. Ancak bu durum, adet döneminizin başlamasının ilk gününden itibaren azalmaya başlar, ve kendinizde bir rahatlama hissedersiniz. Adet dönemini rahat geçirmenin yolları arasında bu dönemde karşımıza ilk olarak, dikkat etmemiz gereken beslenmemiz çıkar… Ki zaten, tam da bu dönemde kendinizi iştahsız hissedersiniz…

Adet Dönemini Rahat Geçirmenin Yolları —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası