Grip Nasıl Önlenir? Gripten Nasıl Korunuruz?

Bu yazımızda sizlere, grip nasıl önlenir sorusunun yanıtlarından kısaca söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Gripten nasıl korunuruz, veya gripten korunma yolları hakkındaki detayları yazımız içerisinde bulabileceksiniz. Dilerseniz zaman kaybı yaşamadan, grip nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan gripten korunma yollarına birlikte göz atalım:
Gripten nasıl korunuruz? Her şeyin öncesinde, senede bir sefer grip aşırı vurulmak, gripten korunma yolları arasında kendisine ilk sırayı edinmiş bulunmaktadır. Grip aşısı size, bir önceki senenin grip virüsleri ile ilgili bir bağışıklık kazandırır; yeni senenin virüslerini grip aşısı ile alamaz, ve buna karşı bağışıklık kazanamazsınız, ancak, yine de grip aşısı ile grip nasıl önlenir sorusunun yanıtını bulur, ve grip problemini olabilecek en hafif şekli ile atlatırsınız.
Gripten nasıl korunuruz sorusunun yanıtları arasında yer alan diğer bir unsur ise, sık sık el yıkamak… El yıkarken de suyun altına tutmak değil elbette; sabun ile ellerinizi en az yirmi saniye boyunca yıkamak, sonrasında da güzelce çalkalamak… Grip olan herhangi bir kişi, sizin yanınızda, ya da sizin bir zaman muhatap olacağınız eşyaların bulunduğu bir ortamda hapşırdığında, milyonlarca grip virüsünü ortama yaymakta, en az 45.000 tükürük zerreciği saçmaktadır; ve bu mikropların bulunulan ortamdan gitmesi bazen bir kaç günü dahi alabilir. Ve siz buralara dokunduğunuzda ki bunun içerisine para da dahildir; bu grip virüslerini alırsınız. Bu nedenle, el yıkama alışkanlığını muhakkak surette edinmeniz gerekmektedir.
Gripten nasıl korunuruz sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer unsur ise, bolca tüketilmesi gereken C vitaminidir. C vitaminini alacağınız meyveleri ve sebzeleri çiğ olarak; ve olabildiğince fazla tüketmelisiniz. Biber, kivi, turunçgiller… en fazla C vitamini alabileceğiniz besin kaynakları arasında kendilerine yer edinmiş bulunmaktadırlar.
Gripten korunma yolları arasında yer alan diğer bir unsur da, olabildiğince ortak eşya kullanımından kaçınmaktır. Klavyeniz kendinize ait olmalı, telefonunuzu kimseyle paylaşmamalısınız. Çocuklarınızın, arkadaşlarının oyuncakları ile oynamalarına kesinlikle izin vermeyiniz, çünkü çocuklarımızın bağışıklık sistemi, bizlerin bağışıklık sisteminden çok daha zayıftır, bunu unutmamalısınız.
Grip nasıl önlenir sorusunun yanıtlarından bir diğeri de, öksürük, ya da hapşırık için yanımızda mutlaka kağıt mendil bulundurmamızın gerekliliğidir. Bu kağıt mendiller tek kullanımlık olmalı; ve kullanım sonrasında da hemen çöpe atılmalıdırlar. Hiç bir koşulda temiz olmayan eller göze sürülmemelidir. Belki size yabancı bir bilgi olarak görünebilir ancak, gözden grip mikrobu alabilme olasılığınız oldukça yüksektir.

2 Comments

  1. ewwewse 09 Nisan 2017
  2. yurdiş 17 Eylül 2016

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası