Gribe İyi Gelen Çorbalar Ve Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Havaların her geçen gün biraz daha soğuması, grip virüsünün yayılması dolayısı ile insandan insana bulaşması, derken pastırma sıcaklarının geri gelmesi nedeniyle giyeceklerin biraz incelmesi… gibi pek çok sebep gerekçesi ile grip oluruz. Ancak grip olmamız, sadece bizi etkileyen bir durum değildir. Çevremizdeki insanlara, eşimize, çocuklarımıza grip bulaştırma riskimiz vardır. Performans kaybı yaşar, işte; ya da okulda gerekli verimi alamaz hale geliriz. Bu nedenler; ve daha fazlasını önlemek adına, gribin iyileşme süresini kısaltmak için, yazımızın ilerleyen bölümlerinde, gribe iyi gelen çorbalar, gribe iyi gelen bitkiler, ve gribe iyi gelen bitki çayları ile birlikte, gribe iyi gelen yiyecekleri bulabileceksiniz…

Gribe İyi Gelen Çorbalar

Gribe iyi gelen çorbalar arasında sizlere iki farklı tariften söz edeceğiz. Bunlardan bir tanesine, grip çorbası diyeceğiz; ve içerisinde çok önemli vitamin; ve mineral destekleri barındıracak. Bir diğeri ise tavuk suyuna çorba olacak. Hem grip çorbası, hem de tavuk suyuna çorbanın nasıl yapıldığını hemen sizlere aktaralım dilerseniz..

Grip Çorbası Nasıl Yapılır?

Grip çorbası için gerekli malzemeler şu şekildedir:
*1 limon suyu
*6 yemek kaşığı taze rendelenmiş zencefil
*3 tane kereviz
*3 tane havuç
*5 diş sarımsak
*1 tane kuru soğan
*1/2 lahana
Bu malzemeleri kullanarak grip çorbasını yapmak için, öncelikle, doğradığınız kereviz; ve havuç ile birlikte soğanı; ve lahanayı yarım saat boyunca, ağzı kapalı tencere içerisinde haşlamalısınız. Ardından, zencefili, ve rendelenmiş sarımsağı ilave ederek kapağı tekrar kapatıp beş dakika daha beklemelisiniz. Daha sonra ocağın altını kapatıp, grip çorbasını blenderden geçirmeli, ve içerisine limon suyunu ilave etmelisiniz. Eğer gribe iyi gelen çorbalar arasında yer alan bu tarif çocuk tarafından içilmeyecekse, içerisine biraz da acı kırmızı biber ekleyebilirsiniz. Acının hem solunum yollarını açma, hem de mikrop öldürme özelliği bulunmaktadır.

Tavuk Suyuna Çorba Nasıl Yapılır?

Gribe iyi gelen çorbalar arasında yer alan tavuk suyuna çorba için gerekli malzemeler şu şekildedir:
*2 yemek kaşığı tereyağı
*3 diş sarımsak
*2 yemek kaşığı un
*2 tane kuru soğan
*1 tane tavuk göğsü
*Karabiber
*Tuz
Bu malzemeler kullanılarak tavuk suyuna çorba şu şekilde yapılmaktadır: İlk olarak, tavuk göğsü ile birlikte soğanın bir tencere içerisine alınması, ve birlikte haşlanması gerekmektedir. Bu sırada tencere içerisine alınan suyun, daha sonra kullanılmaya devam edeceği için yeteri kadar olması gerekmektedir. Haşlama işleminin sonrasında etler suyun içerisinden alınır; ve küçük parçalar halinde doğranır. Ardından, ortalamada 2.5 litre olması gereken tavuk suyunun içerisine un ilave edilir; ve topaklanmaması için çok hızlı bir şekilde, çırpılırcasına karıştırılır. Ardından içerisine tavuk etleri ilave edilir; ve tencerenin ağzı kapalı şekilde bir müddet daha pişirilir. Sonrasında tuz ilave edilerek karabiber de eklenen tencereye, ocağın altının kapanmasına yakın bir zamanda sarımsak; ve tereyağı ilave edilir. Daha sonra da ılık bir şekilde içilmesi önerilir.

Gribe İyi Gelen Yiyecekler, Gribe İyi Gelen Bitkiler, Gribe İyi Gelen Bitki Çayları —>

One Response

  1. emek cilingir 12 Nisan 2017

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası