Evde Alerji Nasıl Geçer?

Kapıların – pencerelerin açılıp, çiçeklerin de açtığı aylardayız. Polenler, tam da bu aylarda alerji nedeni oluyor; ve, aslında polen dolayısı ile alerji olmak için, mutlaka kapınızın önünde bir çiçek olması da gerekmiyor… Polenler öyle uzun yol katedebiliyor ki, kilometrelerce uzaklardan gelip sizi bulabiliyor… Sonuç: hapşırık, şiş bir boğaz, akan göz yaşları… Alerji bunun adı… Peki evde alerji nasıl geçer? Yazımız içerisinde sizlere bu sorunun yanıtları arasında yer alan bir kaç farklı alerji küründen; ve buna bağlı, bitkisel alerji tedavisinden söz edeceğiz.

Evde Alerji Nasıl Geçer?

• Alerji kürü olarak ilk önce keçiboynuzundan söz edeceğiz sizlere. Ve, her üç günde bir hazırlayacağınız keçiboynuzu suyunu nasıl hazırlayıp, ne şekilde kullanmanız gerektiğine bakacağız. Bunun için ihtiyacınız olan, anlayacağınız üzere keçiboynuzu… Sekiz adet keçibnuzunu alıp, üç santimlik parçalara bölün, ve sonrasında kaynamakta olan yarım litre suyun içerisine atın. Tencerenin kapağını kapatıp sekiz dakika kadar kısık ateşte kaynamasını bekleyin. Sonra ocağın altını kapatın, ve hazırlamış olduğunuz suyun soğumasını bekleyin. Ardından süzerek, elde ettiğiniz suyu cam bir şişe içerisine doldurun. Bu şişeyi, kapağını kapatmak sureti ile buzdolabında üç gün, bozulmadan saklayabilirsiniz.

Bitkisel alerji tedavisi olarak keçiboynuzu suyunu günde iki çay bardağı içmelisiniz. İlkini sabah kahvaltısı sırasında, ikincisini ise akşam yemeğinin öncesinde… Ve bu şekilde bir ay boyunca, ara vermeden uygulamanız gereken alerji kürünü, senede üç kere, düzenli aralıklarla tekrarlamanız önerilmektedir.

• Siyah kuru üzüm çekirdeği de bitkisel alerji tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanılacak olan çekirdeğin mayhoş tadını sevmeseniz de, öyle olması gerektiğini unutmamalısınız. Tadı mayhoş olmayan siyah kuru üzüm çekirdeği, sizin işinize yaramamaktadır. Peki ne yapmalısınız? Sabah kahvaltısı; ve akşam yemeği öncesinde, her seferinde yirmi siyah kuru üzüm çekirdeğini havanda döverek, yutmalı; ancak yutmadan önce de, biraz önce sözünü ettiğimiz mayhoş tadı almalısınız. Bu işlemi beş gün ardı ardına tekrarlamanız gerekmekle birlikte, belirli aralıklarla bu alerji kürünü uygulayabilirsiniz.

Evde Alerji Nasıl Geçer? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası