Diyabet Hastalığı Ve Egzersiz

Kan şekeri belirli seviyede tutulamayan diyabet hastaları için egzersiz hakkında bilgiler aktaracağımız yazımız içerisinde, diyabet hastaları neden egzersiz yapmalı, diyabet hastaları hangi egzersizleri yapmalı, diyabet hastaları egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli gibi soruların yanıtlarından söz etmeye çalışacağız. Eğer siz de diyabet hastası iseniz, zaman kaybetmeden bilgileri gözden geçirmeye başlayabilirsiniz:

Diyabet Hastaları Neden Egzersiz Yapmalı?

Her şeyin öncesinde, egzersiz yapmak istiyorsanız, ve diyabet hastası iseniz doktorunuza başvurmanız gerektiğini, ve onun önerilerini almanız gerektiğini unutmamalısınız. Ancak, vücudunuzdaki insülinin, siz egzersiz yaptığınız zaman daha doğru bir şekilde kullanıldığını da unutmamalısınız. Egzersiz yaptığınız zaman kan şekeriniz de düzene girer. Bunun nedeni, egzersiz sırasında vücudun gereksinim duyduğu enerjinin, fazla olan şeker tarafından karşılanmasıdır.

Eğer diyabet hastalığının başında iseniz, doktorunuz size, ilaç kullanımı önermeden önce, sağlıklı bir egzersiz, ve bunun yanında diyet programı önerebilir. Çünkü bu şekilde kan şekerinin düzene girmesi muhtemeldir. Bununla birlikte, kalp, ve damar hastalıklarından korunmanız da sağlıklı egzersiz programı ile olanaklı hale gelmektedir. Günümüzde, pek çok diyabet hastasının ölüm nedeninin kalp, ve damar hastalıkları olduğunu belirterek, bu anlamda egzersizin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmamızda fayda bulunuyor.

Kilo kontrolünde size yardımcı olan egzersiz, aynı zamanda kendinizle ilgilenmenize, dolayısı ile, daha güzel, ve bakımlı görünmenize olanak tanır. Ve bu size moral verir. Moralin, pek çok problemin giderilmesinde öncelikli etken olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Diyabet Hastaları Hangi Egzersizleri Yapmalı? Diyabet Hastaları Egzersiz Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası