Deve İdrarının Faydaları

İdrarın steril olduğunu biliyoruz. Başta akciğer olmak üzere pek çok sağlık problemi için yararlı olduğunu da görüyor, duyuyoruz. Ancak söz konusu olay idrar içmeye geldiğinde, buna hiç birimizin cesareti yok. Midemizin bulandığı da bir gerçek. Deve idrarının da tıpkı bizim idrarımız gibi, pek çok faydasının olduğu, yapılan araştırmalarla kanıtlanmış durumda. Deve idrarı içmek çok daha zor. Peki deve idrarının faydaları nelerdir?

Her şeyin öncesinde, her deve idrarının içilmesinin doğru olmadığını belirtelim. İçilmesi gereken, günlük et tüketimi gerçekleştiren Yemen ve Suudi Arabistan deve idrarı. İçeriği dolayısı ile sağlık açısından faydaları çok fazla. Peki nedir bu içerikler?

Deve İdrarının İçeriği

A, B, C, D, E vitaminleri, kalsiyum, Folik asit, mangan, fosfat, sodyum, kükürt, azot, magnezyum, klor, silisyum, succenic, titric, sitrik, melci… Söz konusu bu içerikler deve idrarının faydalarını ortaya çıkartmaktadır. Peki söz konusu bu faydalar arasında neler yer alır?

Deve İdrarının Faydaları

■ Adet dönemi sancılarını gidermek
■ Öksürüğü kesmek
■ Frijitlik vajinismus
■ Baş ağrısı ve migren, küme tipi baş ağrısı
■ Nemfomania hastalığı
■ Dışkılama düzensizliği, ishal, kabızlık
■ Erken boşalma ve sertleşme problemleri
■ Bıyıkdöken ve saçkıran
■ Uyuz ve kaşıntılı egzema
■ Siyah nokta ve akne
■ Epidermik deri içi enfektif kızıl serpinti
■ Sindirim sistemi problemleri

gibi sorunların giderilmesinde etkili olan deve idrarı, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de katkıda bulunur. Bu sayede hastalıklara yakalanma riskini en aza indirebilirsiniz. Bu etki için düzenli olarak deve idrarı içmek gerektiğini de belirtmeliyiz.

AIDS, eklem iltihabı, kanser ve soğuk algınlığı tedavilerine sağlamış olduğu faydalar da deve idrarının faydaları arasında yer almaktadır.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası