Dar Pantolon Giymenin Zararları

Moda her geçen gün değişirken, yeni yeni pek çok şeyin moda olduğunu görüyor, ve modayı yakından takip ediyoruz. Ancak her ne kadar güzel, ya da moda olsa da, dar pantolon giymek zararlı mı demekten de kendimizi alamıyoruz. Evet, dar pantolon giymenin zararları, ve düşük bel pantolon giymenin zararları oldukça fazla. Bu yazımızda sizlere bu bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğiz, sonrasında modayı takip etmek isteyip istemediğinize siz karar verebilirsiniz elbette…

Dar Pantolon Giymek Zararlı Mı?

Dar pantolon giymenin zararları arasında ilk larak, bağırsaklara yaptığı baskıdan söz etmek gerekiyor. Bu baskı, hem karın ağrısına neden olabiliyor; hem de hazımsızlığa zemin hazırlıyor. Oysa ki, zayıflamak isteyen kişiler genellikle dar pantolon giyiyor, ve zayıf görünmeye çalışıyorlar. Zayıflamak için metabolizmanın, ve hazmın kolay; ve hızlı olması gerektiğini düşünecek olursak, dar pantolonun, zayıf göstermenin yanında, zayıflamanın önüne set çektiğini söyleyebiliriz.

Dar pantolon giymenin zararları arasında yer alan bir diğer detay ise, sinir sıkışmasına neden olabilecek olmasıdır. Sıkışan sinir, belden kasığa doğru inmektedir. Uyluğun dış kısmının uyuşuyır olması, kullanılan dar giysiler nedeni ile meydana gelen sinir sıkışmasından kaynaklanabilir. Bu nedenle, giysilerinizin darlık; ve bolluk derecelerini dikkatli bir şekilde kontrol etmeniz gerekmektedir.

Düşük bel pantolon giymenin zararları arasında ise, siyatik sinirinin sıkışmasından söz etmek gerekir. Ki siyatik sinirinin sıkışması demek, kalçanın alt kısmından bacağa doğru inen bir ağrı, ve uyuşma olarak kendisini göstermesi anlamına gelmektedir. Bu anlamda, kalçayı sıkıştıracak kadar dar, düşük bel pantolon giymek, ya da arka cebe kabarık cüzdanlar koymanın zararlı olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası