Hamilelikte Aşerilen Şeyler Ve Nedenleri

Hamileliğin simgesi gibidir aşermek. Kimi kadınlar çok sık bir şeylere aşererler, yani canları bir şeyler çeker. Kimi kadınlarsa, belki çok sık aşermezler, ama aşerilen şeyler kolay bulunan yiyeceklerden olmaz. Peki, aşerilen şeyler neden istenir? Yazımızın ilerleyen bölümlerinde, hamilelikte aşerilen yiyecekler hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

• Hamilelikte Buz Aşermek: Genellikle canımız, vücudumuzun ihtiyacı olan şeyleri ister. Ancak hamilelikte buz aşermek, pek çok kadının başına gelmekle birlikte, genellikle de vücutta eksik olan kanın belirtisi olarak görülmektedir.

• Hamilelikte Çikolata Aşermek: Sadece hamile kadınlar değil, çoğumuz çikolatayı severiz, ve hamilelikte aşerilen yiyecekler arasında yer alan çikolatanın nedeni, anne adayının moral depolamak istemesi olabilir; çünkü, çoğumuzun bildiği gibi çikolata, mutluluk hormonunun salgılanmasını sağlamaktadır.

• Hamilelikte Baharatlı Yiyecekler Aşermek: Tüketildiğinde ısıtıcı etkisi olan baharatlı yiyeceklerin hamilelikte aşerilmesinin nedeni, anne adayının terleyerek, toksinlerinden arınıp rahatlamak istemesi olabiliyor.

• Hamilelikte Turşu Aşermek: Turşu, probiyotik etkisi ile bağışıklık sistemini güçlendiren, bol tuzlu bir yiyecek. Bu nedenle, bağışıklık sisteminin düşmesi, ya da Sodyum eksikliği dolayısı ile aşerilen şeyler arasında yer alıyor olabilir.

• Hamilelikte Cips Aşermek: Cipsin de içeriğinde çok tuz bulunduğu için, aşerilen yiyecekler arasında yer alan cips de Sodyum eksikliğine dayalı olabilir. Ama çok yağlı, ve yüksek kalorili olduğu için, daha sağlıklı olan tuzlu yiyeceklere yönelinebilir.

Aşerilen Şeyler, Aşerilen Yiyecekler —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası