Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Neler Yapılmalı?

Eğer yaşınız 35’ten küçük ise, ve eşinizle düzenli bir birlikteliğiniz varsa, birlikteliğinizin ilk 6 ayı içerisinde bebek sahibi olabilmeniz beklenir. Ancak korunma yöntemleri denemiş olabilirsiniz, ilk zamanları birbirinizi tanıyıp, hayatın tadını alarak bebeksiz geçirmek istemişsinizdir… Fakat şimdilerde bebeğinizin olmasını istiyorsunuzdur; ve bu nedenle de, hamile kalmayı kolaylaştırmak için neler yapılmalı sorusunun yanıtlarını araştırıyor olabilirsiniz. Yazımız içerisinde sizlere, hamile kalmayı kolaylaştıran şeylerden söz ederek, hamile kalmayı kolaylaştırmak için yapılması gerekenleri anlatacağız…

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Neler Yapılmalı?

• Hamile kalmayı kolaylaştırmak için yapılması gerekenlerden ilki, yeterli sayıda birliktelik yaşamaktır. Bu anlamda, erkeğin, sperm kalitesini arttırmak için gerekli önlemleri alması gerekir. Sonrasında ise şunu bilmek gerekir: bir sağlıklı spermin yaşaması için ortalama 4 gün zamanı vardır. Bu anlamda, haftada 2 sefer birliktelik yaşamanın yeterli olacağını düşünebilirsiniz; ama o şekilde değil, eşinizle haftada ortalama üç kere birlikte olmalısınız. Ve bu noktada en çok önerilen, gün aşırı birlikteliktir. Bu sayede güçlü spermler yumurtayı dölleyebilecek duruma gelirler.

• Erkeğin testosteron seviyesinin yüksek olması, sperm kalitesinin iyi olması için, alkol tüketiminden kaçınması gerekmektedir. Alkolün, çok sayıda sağlıksız sperm oluşumuna neden olacağı unutulmamalıdır.

• Sperm kalitesini azaltan unsurlardan bir diğeri de, tütün; ve benzeri keyif veren şeyleri kullanmaktır. Hamile kalmayı kolaylaştıran şeyler arasında, sigara; ve benzer bağımlılık yapan şeylerin kullanılmaması yer almaktadır.

• Sperm sayısının fazla olup, kalitesinin de yüksek olması için, erkeğin, beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Bu anlamda eşi de ona yardımcı olabilir. C, D vitaminleri ile, Kalsiyum, Çinko, ve Folik Asit bakımından zengin beslenmek bu anlamda önemlidir.

• Çok sıcak ortamların, üretilen spermlerin ölmesine neden olabileceğini belirtmeliyiz. Bu nedenle, erkeğin, sıcak banyo, hamam, sauna… gibi yerlerden uzak kalması gerekmektedir.

Hamile Kalmayı Kolaylaştırmak İçin Neler Yapılmalı? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası