Hamile Kalmayı Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

Bir süre önce evlendiniz; ve artık bir bebek sahibi olmanın zamanının geldiğini mi hissediyorsunuz? Bu yazımızda, hamile kalmayı düşünenler için bazı bilgilerin aktarımını gerçekleştireceğiz. Hamile kalmayı düşünüyorum ne yapmalıyım şeklinde soruların yanıtları arasında yer alan, hamile kalmayı düşünenlerin yapması gerekenleri siz de öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizi edinmeye başlayalım.

Hamile Kalmayı Düşünüyorum Ne Yapmalıyım?

• Hamile kalmayı düşünenlerin yapması gereken ilk şey, ideal kilolarına ulaşmak. Bunun için gerekiyorsa kilo alın, gerekiyorsa zayıflayın; ama bunu sağlıklı beslenme, ve yaşam tarzı ile yapmanız gerektiğini unutmayın. Gerekiyorsa bir diyetisyenden yardım alabilirsiniz.

• Sizi düzenli olarak kontrol altında tutan Jinekoloğuzdan, bir kan tahlili yapmasını, ve hormonal değerlerinizi kontrol etmesini isteyin. Aksi halde, hormon dengesizliğinin adet düzensizliğine dahi neden olabileceğini unutmayıp, hamile kalmanıza dahi engel olabileceğini aklınızda bulundurun.

• Bir Jinekolog, ya da Dahiliye uzmanına yaptıracağınız kan tahlili ile, D, ve B12 vitamini, insülin, şeker, folik asit, ve demir değerlerinizi kontrol ettirin. Gerek görürse doktorunuz tarafından verilen takviyeleri kullanın. Folik asit zaten, hamile kalmayı düşünenlerin büyük çoğunluğunun kullanması gereken takviyelerdendir.

• Sağlığınız izin veriyorsa bir detoks programı uygulayıp, vücudunuzdaki zararlı maddelerden kurtulun.

• Hamile kalmayı düşünüyorsanız, içeriğinde Omega-3 yağ asitlerinin bulunduğu besinlerle beslenin. Örneğin balık, ceviz, keten tohumu… içeriğinde bolca Omega-3 bulundurmaktadır. Omega-3’ün, hamile kalma olasılığınızı arttıracağını unutmayın.

• Elinizden geldiğince az şeker tüketin. Çayı, kahveyi şekersiz için.

Hamile Kalmayı Düşünüyorum Ne Yapmalıyım? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası