Diş Ağrısını Geçiren Doğal Yöntemler

En olmadık zamanlarda bulur sizi diş ağrısı, özellikle de gecenin bir yarısı… Diyelim ki arabanız yok… Acile dahi gidebilecek durumunuz yok. Peki sabaha kadar nasıl dayanacaksınız o diş ağrısına? Ya da doktorunuzun verdiği randevu saatini nasıl bekleyeceksiniz? İşte tam da bu sırada aklımıza diş ağrısını ne keser sorusu geliyor. Bu yazımızda sizlere, diş ağrısını geçirmenin doğal yollarını; ve diş ağrısını geçiren doğal yöntemleri anlatacağız.

Diş Ağrısını Ne Keser?

• Maydanozun, diş ağrısını geçiren bitkiler arasında yer aldığını biliyor muydunuz? Ağız kokusunu geçirmeye yardım eden maydanozu sadece bir kaç dal yemek yeterli olurken, ezmiş olduğunuz maydanozu, ağrıyan dişinizin üzerine sürmek de iyi bir yöntem olarak karşınıza çıkacaktır.

• Her ne kadar, pek çoğumuz yaban mersininin ne olduğunu dahi bilmesek de, diş ağrısını geçiren doğal yöntemler arasında, yaban mersini suyu ile yapılan gargaradan da söz etmek gerekmektedir. Önceden ağrıyacağını kestirebildiğiniz çürük dişiniz varsa, yaban mersini evde mutlaka bulundurulması gereken meyveler arasında yer alır.

• Gargara yapabilecek kadar sirkeyi alıp, içerisine defne yaprağı, ya da atkuyruğu otu ekleyerek kaynatır, ve bu sirkeli bitki karışımı ile gargara yaparsanız, yine ağrınızın azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Diş Ağrısını Ne Keser? —>

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası