Saçlarımın İçinde Sivilce Çıkıyor

Özellikle kadınların şikayetidir: Başımda sivilce çıkıyor… Çünkü daha çok kadınlar saçlarına şekil vermek için bazı malzemelerden yararlanır, ve söz konusu sivilceler de bu malzemelere takılır… Acısı bir yana, kaşıntısı bir yanadır. Peki, saçımın içinde sivilce çıkıyor, saçlarımın içinde sivilce çıkıyor diyorsanız, bu problemi nasıl aşabilirsiniz? İşte bu anlamda yapabilecekleriniz:

Saçlarımın İçinde Sivilce Çıkıyor
Saçımın İçinde Sivilce Çıkıyor
Başımda Sivilce Çıkıyor

• Yarım çay kaşığı Hindistan cevizi yağını ılıtın. İçerisine yarım çay kaşığı da zerdeçal ilave ederek, malzemelerden yoğun bir macun elde edin. Sonrasında bu macunu, saçınızın içinde bulunan sivilcelerin üzerine uygulayıp bir saat bekletin, ve ardından ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde bir kere gerçekleştirebilirsiniz.

• Bir bardak suyu ılıtın, ve içerisine bir bardak da elma sirkesi ilave edin. Ardından temiz olan saçlarınızı bu karışımla yıkayın. Sonrasında yedi dakika kadar bekleyin. Ve ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın.

• Üç tane domatesin suyunu sıkın, ve bu suyu saç derinize uygulayarak on dakika kadar beklemesini sağlayın. Ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın, ve bu işlemi, her gün, günde bir kere olacak şekilde tekrarlayın.

• Kafa derisi üzerinde bulunan sivilcenin üzerine bal sürerek, on dakika kadar bu şekilde bekleyin, ve sonrasında bölgeyi ılık su ile durulayın. Bu uygulamayı günde iki kere olmak kaydı ile, bir kaç gün tekrarlayın.

• Altı diş sarımsağı, kaynamakta olan üç bardak suyun içerisine koyun, ve sonrasında beş dakika daha kaynatın. Ardından ocağın altını kapatın, ve tencerenin ağzını da kapatarak sarımsaklı suyun soğumasını bekleyin. Sonra suyun içerisindeki sarımsakları çıkartın, ve elde ettiğiniz su ile saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde on dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı ılık su ile durulayın. Bu işlemi her gün bir kere olmak kaydı ile, bir kaç gün tekrarlayın.

• Üç kaşık Hindistan cevizi yağını ılıtın, ve içerisine beş damla çay ağacı yağı ilace edin. Bu karışımı, sivilcelerin üzerine uygulayıp, iki saat bekleyin. Ardından bölgeyi yıkayın, ve bu uygulamayı günde bir kere olmak kaydı ile her gün gerçekleştirin.

• Aloe vera yaprağını keserek içindeki jeli alıp, saçınızdaki sivilcenin üzerine günde iki kere uygulayın. Ve bu uygulamaya bir hafta boyunca devam edin.

Belirtmiş olduğumuz uygulamaları gerçekleştirmeden önce, eğer hassas bir cildiniz varsa, alerjik reaksiyonlara karşı doktorunuza danışın. Ve bununla birlikte, herhangi bir olumsuz etki gördüğünüzde, uygulamaları gerçekleştirmekten vazgeçin.

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası