Kaz Ayakları Nasıl Geçer?

Pek çok kadın, kaz ayakları ile ilgili şikayetlerde bulunmakta, kaz ayakları nedir, kaz ayakları nasıl önlenir, kaz ayakları nasıl gider, kaz ayakları nasıl geçer… gibi sorular sormaktadır. Eğer sizin de başınız kaz ayakları ile dertte ise, yazımız içerisinde tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilir, kaz ayaklarının oluşumunu önleyebileceğiniz gibi, oluşmuş olan kaz ayaklarının verdiği rahatsızlığı da olabildiğince aza indirgeyebilirsiniz…

Kaz Ayakları Nedir?

Kaz ayakları genel olarak, göz çevresi, özellikle de göz altında oluşan, ince çizgiler halinde kendini belli eden, bulunduğu bölgede, kişiye yaşlanmışlık hissi veren kırışıklıklar olarak tanımlanabilmektedir.

Kaz Ayakları Neden Oluşur?

Kaz ayaklarının nedenleri arasında üç temel unsurdan söz etmek gerekmektedir: Gözleri kısmak, gülmek, uyumak… Eğer kaz ayaklarının oluşmasını istemiyorsanız, bu nedenlerden olabildiğince kaçınmalısınız… Gülmek, ve uyumak gibi şeylere engel olamayacağınıza göre, gözlerinizi kısmak üzerinde durarak, kaz ayaklarının oluşumunu önlemeniz gerektiğini bilmelisiniz…

Kaz Ayakları Nasıl Önlenir?

Kaz ayaklarının nedenleri arasında yer alan gözleri kısmak, kaz ayaklarının önlenmesi için en çok üzerinde durulması gereken unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Gözlerinizi kısmamalısınız. Eğer buna neden olan bir göz probleminiz var ise, bu amaçla bir muayene olmalı, gerekli tedavinizi yaptırmalısınız. Güneşin de gözlerin kısılmasına neden olan önemli etkenler arasında yer aldığını unutmamalı, ve güneş altında gözlerinizi kısmamak için güneş gözlüğü kullanmalısınız.

Uyumanın da kaz ayaklarının nedenleri arasında yer aldığını düşünecek olursak, kaz ayaklarının oluşmasını önlemek için uyku sırasında da yapmanız gereken şeylerin bulunduğunu belirtebiliriz. Öncelikli olarak yüzünüzü yastığa yaslamamanız gerekmektedir. Ancak eğer sırt üstü uyumakta zorlanıyorsanız, sadece boynunuzun altına koyabileceğiniz seyahat yastıklarını kullanmalı, ya da yastık kılıfının saten olmasına dikkat etmelisiniz.

Kaz ayakları nasıl önlenir sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer detay da, bölgenin olabildiğince kurumasına izin vermemenin gerekliliğidir. Bunun için bol su içmeli, cilt bakımınızı yapmalı, göz çevresi bakım – nemlendirme kremlerini olabildiğince kullanmalısınız. Eğer bu kremlerin içeriğinde Alfa Hidroksi; ve Retinoid asitleri bulunursa, kaz ayaklarının önlenmesinin daha kolay olacağnı da belirtmeden geçmemeliyiz.

Gün içerisinde, gözlerinizin yorulmasına neden olan bir şey yaptığınızda, örneğin kitap okuyup bilgisayar başında çalıştığınız, ya da televizyon izlediğiniz zamanlarda, aralıklı olarak gözlerinizi dinlendirmeyi de unutmayın. Kaz ayakları gözlerin yorulmasından dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Kaz Ayakları Nasıl Geçer? Kaz Ayakları Nasıl Gider?

Üzüm, kaz ayaklarının giderilmesinde, evde kullanabileceğiniz, bulunması; ve uygulanması kolay bir meyve olarak karşımıza çıkmaktadır. İçeriğindeki vitamin, mineral, ve antioksidan etkileri dolayısı ile pek çok cilt bakımı ürününde kullanılan üzümü kaz ayaklarının giderilmesinde kullanmak için, haftanın üç günü, bir avuç üzümü ezin; ve elde ettiğiniz suyu bir pamuk yardımı ile, göz altı, alın, ve ağız çevresi bölgelerinize uygulayın. Sonrasında beş dakika bekleyip cildinizi durulayın. Kaz ayakları nedeni ile oluşan çizgilerinizin giderildiğini görebileceksiniz…

Yumurta beyazının da kaz ayaklarının giderilmesine katkı sağladığını belirtmeden geçmemeliyiz. Bir adet yumurta akını almalı, kaz ayaklarının üzerine sürmeli, ve sonrasında bu şekilde 15 dakika kadar beklemelisiniz. Ardından cildinizi ılık su ile durulayabilir, yumurta kokusunun geçmesi için gerekli temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yumurta beyazının kaz ayakları üzerindeki etkisi, cildi sıkılaştırma özelliğinden gelmektedir. Böylelikle, kaz ayaklarının görünümünü hafifletecektir.

One Response

  1. emek cilingir 11 Nisan 2017

Leave a Reply

Yandex.Metrica Gizlilik Politikası